LM: Veszprem przeciwko Vive bez skrzydłowego

Szczypiorniści Vive Targów Kielce zmierzą się w sobotę w ramach 8. kolejki Ligi Mistrzów z mistrzem Węgier, ekipą MKB Veszprem. Madziarzy przystąpią jednak do starcia osłabieni brakiem podstawowego skrzydłowego, Tamasa Ivancsika.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

28-letni Ivancsik doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych przednich w jednym z meczów tegorocznych mistrzostw Europy w Serbii. Doświadczony reprezentant Węgier, który w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zdobył 11 bramek, najprawdopodobniej nie powróci już w tym sezonie do gry. W związku z tym działacze mistrza Węgier postanowili znaleźć zastępstwo dla kontuzjowanego skrzydłowego.

Wybór padł na 22-letniego zawodnik 1. MHK Kosice, Tomasa Urbana. Słowacki skrzydłowy, który w przeszłości występował także w węgierskim Tatabanya Carbonex HC, w trybie natychmiastowym zasilił szeregi ekipy z Veszprem. Jak poinformował portal handball-planet.com, Urban został do końca tego sezonu wypożyczony do drużyny mistrza Węgier, a po zakończeniu obecnych rozgrywek podpisze on nowy, dłuższy kontrakt.

Słowacki skrzydłowy został już zgłoszony do rozgrywek Ligi Mistrzów. Wielce prawdopodobnym jest więc, że w sobotnim spotkaniu przeciwko Vive Targom Kielce Urban zadebiutuje w nowym klubie.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×