Ostatnia szansa dla Rosjan i Słoweńców - zapowiedź 6. dnia mistrzostw Europy

W piątek rozegrane zostaną ostatnie spotkania pierwszej fazy mistrzostw Europy w Serbii. Na parkiety hal w Nowym Sadzie i Vrsacu wybiegną szczypiorniści drużyn występujących w grupach C oraz D. Ostatnią szansę na wywalczenie awansu do fazy zasadniczej będą mieli zawodnicy reprezentacji Rosji i Słowenii.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Szczypiorniści reprezentacji Rosji w swym decydującym spotkaniu zmierzą się z przewodzącą tabeli grupy C drużyną Hiszpanii. Podopieczni Władimira Maksimowa swój cały dotychczasowy dorobek zawdzięczają remisowi wywalczonemu w starciu z Węgrami. Podobny rezultat osiągnięty w piątkowym spotkaniu z graczami z Półwyspu Iberyjskiego nie dawałby jednak drużynie Sbornej pewnego awansu do następnej fazy turnieju. Chcąc wywalczyć przepustkę do fazy zasadniczej, rosyjscy szczypiorniści zmuszeni są pokonać Hiszpanów. Wówczas to jednak podopieczni Valerego Rivery'ego mogą niespodziewanie przedwcześnie pożegnać się z turniejem (przy ewentualnym zwycięstwie Rosjan czterema lub więcej bramkami i remisie w meczu Francja - Węgry). Pewnym jest jednak, że na parkiecie hali w Nowym Sadzie nie zabraknie emocji.

Hiszpania - Rosja, godz. 18:15, hala SPENS w Nowym Sadzie

Faworytem drugiego starcia grupy C będą broniący tytułu mistrzowskiego szczypiorniści Francji. Trójkolorowi po zimny prysznicu, jakim była porażka w pierwszym spotkaniu z Hiszpanią, powrócili na ścieżkę zwycięstw, pewnie pokonując Rosjan. W piątek staną jednak na przeciw, kto wie czy nie najgroźniejszego rywala w swojej grupie, czyli rozpędzonych i podbudowanych dobrymi wynikami Węgrów. Zawodnicy Lajosa Mocsaia po sensacyjnym remisie w starciu z Hiszpanami bez wątpienia będą chcieli pójść za ciosem i prezentując atrakcyjny i kombinacyjny handball wywalczyć choćby punkt w starciu z najbardziej utytułowaną drużyną ostatnich lat.

Francja - Węgry, godz. 20:15, hala SPENS w Nowym Sadzie

Tabela Gr. C:

ME 2012: Grupa C

M Kraj Pkt Z R P Bramki
1 Hiszpania 5 2 1 0 83:77
2 Węgry 4 1 2 0 81:78
3 Francja 2 1 0 2 77:79
4 Rosja 1 0 1 2 82:89

W podobnej sytuacji jak szczypiorniści reprezentacji Rosji, znajdują się obecnie zawodnicy ze Słowenii. Drużyna Borisa Denicia po dwóch porażkach (z Norwegią i Chorwacją) z zerowym dorobkiem zamyka tabelę grupy D. Ostatnią szansą na awans do kolejnej fazy turnieju będzie dla Słoweńców pojedynek z Islandią. Zawodnicy z Wyspy Gejzerów dzięki środowemu zwycięstwu w dramatycznym pojedynku z Norwegią zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli. Stawka spotkania będzie ogromna - zwycięzca rywalizacji wywalczy awans do fazy zasadniczej turnieju, natomiast przegrany będzie musiał pożegnać się z turniejem.

Islandia - Słowenia, godz. 18:15, hala Millennium Center w Vršac

Ostatnim piątkowym spotkaniem będzie starcie szczypiornistów reprezentacji Chorwacji oraz Norwegii. Przewodzący tabeli zawodnicy Hrvatski będą chcieli za wszelką cenę wykorzystać nadarzającą się okazję i zakończyć pierwszą fazę serbskiego turnieju z kompletem punktów. Co ciekawe, będą mogli tego dokonać jako jedyna drużyna na mistrzostwach (wcześniej szansę na to zaprzepaścili Serbowie). Z kolei prowadzenie przez Roberta Hedina Norwegowie postarają się sprawić sensację, pieczętując tym samym awans do fazy zasadniczej. Faworytem pojedynku pozostaną jednak gracze Slavko Goluzy, którzy z meczu na mecz prezentują coraz bardziej efektywny handball.

Chorwacja - Norwegia, godz. 20:15, hala Millennium Center w Vršac

Tabela Gr. D:

ME 2012: Grupa D

M Kraj Pkt Z R P Bramki
1 Chorwacja 6 3 0 0 88:78
2 Słowenia 2 1 0 2 90:91
3 Islandia 2 1 0 2 95:97
4 Norwegia 2 1 0 2 80:87

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×