MMTS postraszył wicemistrza, szalona pogoń Chrobrego! (wyniki)

Ogromne emocje towarzyszyły sobotnim spotkaniom 16. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. W Kwidzynie MMTS mocno postraszył wicemistrzów Polski z Kielc, z kolei w Wągrowcu Chrobry wydarł Nielbie zwycięstwo w ostatniej minucie spotkania! Porażki we własnej hali doznała też Warmia Olsztyn, która nie sprostała Siódemce Miedzi Legnica.

Łukasz Wojtczak

Sensacyjnie mogło zakończyć się spotkanie w Kwidzynie, gdzie miejscowy MMTS podejmował wicemistrzów Polski z Kielc. W składzie gości wystąpił nowy nabytek Vive, Żeljko Musa, ale po 30 minutach to skazywani na porażkę kwidzynianie prowadzili różnicą jednej bramki (17:16). Po zmianie stron gospodarze wcale nie zamierzali odpuszczać, ale długa i wyrównana ławka rezerwowych Vive spowodowała, że im bliżej końca meczu, tym przewaga kielczan wzrastała. Końcówka spotkania to już zdecydowana przewaga podopiecznych Bogdana Wenty, którzy wygrali ostatecznie 36:29.

Nieprawdopodobne emocje towarzyszyły spotkaniu w Wągrowcu, gdzie Nielba prowadziła z Chrobrym niemal przez całe spotkanie różnicą kilku bramek. Ambitni głogowianie grali jednak do końca, dzięki czemu wydarli gospodarzom zwycięstwo w ostatniej minucie. Nielbie nie pomogło nawet dziewięć bramek Dawida Przysieka.

Pewne dwa punkty wywalczyła Orlen Wisła Płock. Mistrzowie Polski pokonali przed własną publicznością drużynę Azotów Puławy. Najbardziej udany w wykonaniu Nafciarzy był sam początek meczu, w którym wypracowali sobie dużą przewagę. Jak się później okazało, nie oddali jej aż do końca.

Niezwykle dramatyczny przebieg miały pojedynki w Ciechanowie i Olsztynie. W obu przypadkach zakończyły się one porażkami gospodarzy. Jurand musiał uznać wyższość drugiego z beniaminków - NMC Powenu Zabrze, z kolei olsztynianie, którzy długo utrzymywali się na prowadzeniu, polegli w starciu z Miedzią Legnica.