Stal lepsza od Zagłębia (wynik)

W spotkaniu kończącym 16. kolejkę PGNiG Superligi Mężczyzn, TAURON Stal Mielec pokonała przed własną publicznością drużynę MKS Zagłębia Lubin 30:25. Dzięki wygranej podopieczni Ryszarda Skutnika awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Łukasz Wojtczak

W pierwszej połowie lubinianie, którzy w dalszym ciągu walczą o zakwalifikowanie się do fazy play-off, dotrzymywali kroku gospodarzom tylko przez pierwszy kwadrans. Na tablicy wyników był wówczas remis 5:5. Potem Stal uzyskała kilka bramek przewagi, powiększając ją najbardziej w ostatnich minutach pierwszej połowy. Do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 15:10 dla mielczan.

Głównym zadaniem gospodarzy w drugiej części było utrzymanie prowadzenia. Ta sztuka udała się z nawiązką. Podopieczni Ryszarda Skutnika nie tylko nie pozwolili nadto zbliżyć się Miedziowym, ale też konsekwentnie powiększali przewagę. W 45. minucie prowadzili już 24:16 i stało się jasne, że dwa punkty zostaną w Mielcu. Ostatecznie Stal pokonała Zagłębie Lubin 30:25. Dzięki wygranej "Czeczeńcy" awansowali na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając MMTS Kwidzyn.

TAURON Stal Mielec - MKS Zagłębie Lubin 30:25 (15:10)

Najwięcej bramek: dla Stali - Łukasz Janyst i Adam Babicz po 5, Paweł Albin i Rafał Gliński po 4; dla Zagłębia - Mikołaj Szymyślik i Piotr Obrusiewicz po 6, Piotr Adamczak 4.

PGNiG Superliga: Grupa Select