KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kadra Słowenii na ME w piłce ręcznej

Mistrzostwa Starego Kontynentu zbliżają się wielkimi krokami. Trenerzy reprezentacji, biorących udział w turnieju, ogłaszają już listy zawodników, których mają zamiar wziąć do Norwegii. Dotyczy to także rywali biało-czerwonych - drużyny narodowej Słowenii.

Wojciech Święch
Wojciech Święch

Już wcześniej media na Bałkanach podały informację, że do Norwegii nie pojedzie obrotowy Luka Ščurek, który w ostatniej fazie przygotowań zachorował. W poniedziałek selekcjoner Słowenii ujawnił, iż na ME nie zabierze poza tym Boštjana Kavaša. Jednak skrzydłowy ma trenować ze swoim zespołem klubowym, aby w razie potrzeby w trybie awaryjnym dołączyć do reprezentacji. Trener zmaga się oprócz tego z pewnymi kłopotami.

- Uroš Zorman nie będzie w stanie grać we wszystkich meczach po 60 minut. Będzie on musiał odpoczywać, dlatego liczę, że z Davidem Špilerem (odczuwa drobne problemy z przegubem ręki - przyp. red. W.Ś.) będzie wszystko dobrze - stwierdził szkoleniowiec Miro Požun.

Na kłopoty zdrowotne skarżył się ostatnio także Dragan Gajič. Odczuwał on problemy z mięśniami pleców. Jednak poniedziałkowe badania w klinice w Celje dały pozytywne wyniki. Zawodnik dostał "zielone światło" odnośnie wyjadu do Norwegii.

Kadra Słowenii na ME:

bramkarze:
Beno Lapajne (CAI Aragon), Gorazd Škof, Aljoša Rezar (obaj Celje PL);

skrzydłowi: Luka Žvižej (Pick Szeged), Jure Dobelšek (Gorenje Velenje), Dragan Gajič (Celje PL), Vid Kavtičnik (THW Kiel);

rozgrywający: Aleš Pajovič (Ciudad Real), Miladin Kozlina (Celje PL), Ognjen Backovič (Teucro), Rok Praznik (Cimos Koper), David Špiler (Celje PL), Uroš Zorman (Ciudad Real), Jure Natek (Chambery), Roman Pungartnik (Vfl Gummersbach);

obrotowi: Goran Kozomara (Aalborg), Matjaž Mlakar (Gorenje Velenje).

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / SiOL
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×