LM: Kiel pozbawiło Węgrów złudzeń, cztery bramki Starczana

W czwartkowy wieczór rozegrane zostały trzy spotkania 8. kolejki VELUX Ligi Mistrzów. Oprócz szczypiornistów Orlen Wisły Płock, którzy pewnie pokonali na wyjeździe HCM Constantę, swoje mecze wysoko wygrali zawodnicy THW Kiel oraz Kadetten Schaffhausen.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Grupa A:

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści mistrza Szwajcarii, Kadetten Schaffhausen. Szwajcarzy nie dali w czwartkowy wieczór najmniejszych szans zmagającej się z poważnymi problemami kadrowymi i finansowymi drużynie HS Bosny Has Sarajewo, wygrywając ostatecznie różnicą aż 25 bramek.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak tak wysokiej wygranej ekipy Petera Hrachoveca. W 9. minucie zawodnicy Kadetten prowadzili wyłącznie 6:3, by od tego momentu rozpocząć prawdziwy festiwal strzelecki. W 17. minucie Szwajcarzy wygrywali już 12:3, a na przerwę zeszli wygrywając 23:8. W drugiej części meczu gospodarze kontynuowali powiększanie przewagi, która w 50. minucie osiągnęła największe rozmiary - 40:11.

Pojedynek zakończył się ostatecznie rezultatem 43:18, a cztery bramki dla ekipy Kadetten zdobył Leszek Starczan. Szwajcarzy dzięki zwycięstwu awansowali na trzecie miejsce w tabeli grupy A.

Kadetten Schaffhausen - HS Bosna Gas Sarajewo 43:18 (23:8)
Najwięcej bramek: dla Kadetten - Pendić 8, Goepfert 7, Vrany 6, Starczan 4; dla HC Bosny - Alibegović, Hrbat oraz Kasumović - wszyscy po 3.

Chambery Savoie HB - FC Barcelona Intersport / 12.02.2012, godz. 17:00 IK Sävehof - Croatia Osiguranje Zagrzeb / 12.02.2012, godz. 18:10

Grupa C:

Pokonując na wyjeździe HCM Constantę, szczypiorniści Orlen Wisły Płock praktycznie zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Wiślacy imponowali w czwartkowym starciu wysoką skutecznością, mimo iż przytrafiła się im spora liczba niewymuszonych błędów. Podopieczni Larsa Walthera mają obecnie cztery punkty przewagi na piątą w tabeli drużyną St. Petersburg HC, która w niedzielę zmierzy się z HSV Hamburg. Polacy by przypieczętować awans do TOP16 powinni w pozostałych dwóch meczach zdobyć choćby punkt.

HCM Constanta - Orlen Wisła Płock 19:34 (12:15)  RELACJA
Najwięcej bramek: dla Constanty - Toma 7, Stamate 3, Irimescu 2; dla Orlen Wisły - Kubisztal 11, Spanne 7, Kavas 4.

---> Krzysztof Kisiel: Wichary wyczyniał niesamowite rzeczy

RK Cimos Koper - HC Metalurg Skopje / 11.02.2012, godz. 18:00 St. Petersburg HC - HSV Hamburg / 12.02.2012, godz. 12:00

Grupa D:

Z udziałem w drugiej rundzie rozgrywek Ligi Mistrzów będą musieli pożegnać się natomiast zawodnicy Pick Szeged. Wicemistrzowie Węgier przegrywając w czwartek z THW Kiel pozostawili sobie jedynie matematyczne szanse na wyjście z grupy. W obecnej chwili Madziarzy tracą cztery punkty do wyprzedzających ich szczypiornistów Montpellier Agglomeration, którzy rozegrali jedno spotkanie mniej.

Czwartkowy pojedynek w Kilonii w mocnym stylu rozpoczęli gospodarze, którzy już w 12. minucie wygrywali 7:2. Podopieczni Alfreda Gislassona w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia, powiększając swą przewagę w 16. minucie do ośmiu bramek (12:4). Tuż po wznowieniu gry zawodnicy popularnych Zebr osiągnęli dziesięciobramkowe prowadzenie, które największe rozmiary osiągnęło w 50. minucie (31:17). Gospodarzy do wygranej poprowadził niemiecki duet Christian Sprenger - Christian Zeitz, który wspólnie zdobył ponad połowę bramek całego zespołu

THW Kiel - Pick Szeged 34:24 (18:12)
Najwięcej bramek: dla Kiel - Sprenger 11, Zeitz 7, Lundström 4; dla Pick Szeged - Beocanin oraz Sulc - obaj po 6, Buday 5.

AG Kopenhaga - RK Partizan Belgrad / 12.02.2012, godz. 16:50 Reale Ademar Leon - Montpellier Agglomeration HB / 12.02.2012, godz. 18:30