Beniaminek postraszył mistrza, MMTS rozbił Zagłębie (wyniki)

W niedzielę zespoły z PGNiG Superligi Mężczyzn dokończyły 17. kolejkę spotkań. Zwycięstwa odniosły MMTS Kwidzyn oraz Orlen Wisła Płock.

Sławomir Bromboszcz

Świadkami jednostronnego widowiska byli kibice w Lubinie. Podopieczni Jacka Będzikowskiego nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z MMTS-em Kwidzyn i spotkanie zakończyli wysoką porażką. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Kotwickiego już po kwadransie gry prowadził 11:7. Z każdą upływającą minutą przewaga brązowych medalistów mistrzostw Polski rosła. Po pierwszej połowie MMTS prowadził 20:14. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie, w dalszym ciągu ton rywalizacji nadał MMTS, który mecz zakończył efektownym zwycięstwem 34:23.

Nieco więcej emocji dostarczyło spotkanie w Zabrzu, gdzie miejscowy beniaminek gościł mistrza Polski z Płocka. Piłkarze ręczni NMC Powenu zamierzali wykorzystać zmęczenie płocczan spowodowane ostatnim wyjazdowym meczem w Rumunii. W pierwszej połowie podopieczni Bogdana Zajączkowskiego toczyli z utytułowanym rywalem wyrównaną walkę i do szatni zeszli prowadząc 14:12. Zapachniało sensacją. W drugiej części spotkania zespół Larsa Walthera przejął jednak inicjatywę i po 40 minutach gry prowadził 19:16. Nafciarze kontrolowali wynik spotkania i pewnie "dowieźli" zwycięstwo do końca 30:23.

Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 23:34 (14:20)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Wojciech Gumiński 6, Mikołaj Szymyślik 5; dla MMTS - Damian Kostrzewa 9, Antoni Łangowski 7, Kamil Sadowski 4.

NMC POWEN Zabrze - Orlen Wisła Płock 23:30 (14:12)
Najwięcej bramek: dla NMC - Kamil Mokrzki, Adrian Niedośpiał - obaj po 5; dla Orlen Wisły - Michał Kubisztal 8, Mohamed Toromanović 6.