Niemiecka młodzieżówka rozbiła Polaków

Młodzieżowi reprezentanci Polski przegrali z rówieśnikami z Niemiec 24:36 (12:14) w towarzyskim starciu rozegranym w Hamm. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z rywalami jedynie przez czterdzieści minut pojedynku. Szansa na rewanż już w środę.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Po pierwszej połowie polscy szczypiorniści tracili do swoich rówieśników zza zachodniej granicy zaledwie dwie bramki. Tuż po wznowieniu gry podopieczni Christiana Schwarzera szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę (21:14 - 39'), przechylając jednocześnie szalę zwycięstwa na swą korzyść.

W drugiej połowie dałem szansę gry kilku rezerwowym, podobnie zresztą jak trener naszych rywali, jednak okazało się, że nasi zmiennicy prezentują się jednak trochę słabiej od niemieckich - komentował po końcowym gwizdku selekcjoner polskiego zespołu, Jarosław Cieślikowski.

Szkoleniowiec naszej reprezentacji dostrzega jednak pozytywy tego starcia. - Pamiętajmy, że był to mecz towarzyski, a Niemcy to naprawdę silny zespół. Właśnie w takich starciach nasi zawodnicy mają szansę podnosić swoje umiejętności, przede wszystkim po to tutaj przyjechaliśmy.

Polacy wystąpili bez lidera kadry Pawła Paczkowskiego, który w niedzielne popołudnie walczył wraz z Orlen Wisłą Płock w Lidze Mistrzów. Szansę rewanżu nasi zawodnicy otrzymają już w środę (godz. 18:30, Luennen). - Mogę obiecać, że postaramy się nie powielić błędów z pierwszego meczu - stwierdził trener Cieślikowski.

Niemcy - Polska 36:24 (14:12)

[b]Niemcy: [/b]Storbeck, Kroll - Weber 9, Forstbauer 5, Possehl 5, Hansen 4, Lemke 4, Malik 3, Schmidt 2, Antonevitch 1, Torbruegge 1, Wiencek 1, Zieker 1, Dippe, Semisch, Tauabo.

PolskaKapela, Chmieliński – Daszek 7, Niewrzawa 4, Szczęsny 3, Walczak 2, Staszewski 2, Zagała 2, Adamski 1, Biegaj 1, Kużdeba 1, Rogulski 1, Kornecki, Mogielnicki, Spychalski, Wojkowski.