Emocje do końca i remis - relacja z meczu Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów

Remisem zakończyło się derbowe spotkanie Zagłębia Lubin z Chrobrym Głogów, rozegrane w ramach 21. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Wynik 25:25 (13:13) nie zadowolił ostatecznie żadnej ze stron.

Łukasz Lemanik

Lubinianie źle rozpoczęli spotkanie. Co prawda wynik meczu otworzył Piotr Adamczak, ale później głogowianie wypracowali sobie wyraźniejszą przewagę. Dwie kolejne bramki rzucili Mochocki i Świątek i było 1:2. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników było 3:5, a chwilę później głogowianie wyszli na najwyższe prowadzenie w tej części spotkania - 3:7. Podopieczni Jerzego Szafrańca zdołali się jednak pozbierać. W 21. minucie bramkę rzucił Piotr Adamczak i mieliśmy remis po 8. Później byliśmy świadkami walki bramka za bramkę, a także popisu nieskuteczności z obu stron. W końcówce pierwszej połowy mniej błędów popełnili Miedziowi i w 29. minucie wyszli na prowadzenie, po bramce Michała Stankiewicza. Ostatnie trafienie w tej części spotkania było autorstwa Jakuba Łucaka i do przerwy mieliśmy remis 13:13.

Pierwsze pięć bramek po zmianie stron zdobyło dwóch zawodników - dwie Radosław Fabiszewski z Zagłębia i Mateusz Płaczek z Chrobrego. Początek drugiej połowy, podobnie jak pierwszej odsłony nie był dla Miedziowych udany. Dziesięć minut po wznowieniu gry było 16:19, ale znów lubinianie rozpoczęli pościg. Znakomicie w bramce spisywał się Michał Świrkula, który w pierwszej połowie zmienił Adama Malchera, w grze ofensywnej brylował natomiast Radosław Fabiszewski. W 49. minucie po bramce "Fabia" był już remis po 22, a chwilę później do bramki gości trafił Robert Kieliba i Zagłębie wyszło na prowadzenie. W ostatnich sekundach obydwie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale jednym i drugim zabrakło szczęścia i zimnej krwi w decydujących sytuacjach. Ostatecznie w derbach Zagłębie podzieliło się punktami z Chrobrym.

MKS Zagłębie Lubin - SPR Chrobry Głogów 25:25 (13:13)

Zagłębie: Malcher, Świrkula - Stankiewicz 3, Gumiński 2, Rosiek, Kużdeba, Paweł Adamczak 1, Fabiszewski 8, Kozłowski 2, Szymyślik 3, Piotr Adamczak 3, Paluch 1, Starzyński 1, Kieliba 1.

Chrobry: Stachera, Zapora - Piętak 1, Różański 2, Bednarek 4, Świtała 2, Mochocki 6, Kuta, Łucak 1, Frąszczak, Płaczek 5, Olęcki, Wysokiński 1, Czekanowski, Świątek 3.