Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zbigniew Trzoska: Potrzebny jest nam wzrost budżetu o około 25 procent

Prezes Spójni Wybrzeża Gdańsk - Zbigniew Trzoska ma nadzieję, że jego zawodnicy wygrają ostatni mecz z GSPR-em Gorzów Wielkopolski, co pozwoli im na zakończenie rozgrywek I ligi na najniższym stopniu podium.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Przed przerwą wielkanocną gdańscy szczypiorniści zadebiutowali w meczu z Wolsztyniakiem Wolsztyn na Ergo Arenie. - Jesteśmy z tego powodu zadowoleni, ale w poczynaniach młodych zawodników było widać nerwowość. Nie czują jeszcze tak dużego obiektu, ale za jakiś czas może będą grali częściej na takich halach - zauważył Zbigniew Trzoska, prezes Spójni Wybrzeża Gdańsk który ma świadomość, że przed jego klubem jeszcze jeden ważny mecz. - Myślimy jeszcze o ostatnim meczu, bo trzecie miejsce jest dla nas bardzo ważne. Możemy skończyć na tej pozycji, albo na szóstej, a to zupełnie inaczej wygląda na koniec sezonu. To różnica w możliwości działań marketingowych, czy w pozyskiwaniu sponsorów - wytłumaczył.

Szczypiorniści klubu znad morza walczą też o kontrakty na kolejny sezon. - Każdy musi dać swoje pięć minut żeby pokazać, czy dalej chce z nami być, czy jego umiejętności na to pozwalają i czy jest przygotowany psychicznie. Nie jest tak, że zmieniliśmy wartę. Każdy ma szansę się pokazać i to może przesądzić o dalszej współpracy lub o rozstaniu - stwierdził Trzoska, po czym dodał. - Potrzebny jest wzrost budżetu o około 25 procent, żeby móc powiedzieć, że interesuje nas tylko PGNiG Superliga.

Gdańszczanie szykują wzmocnienia, jednak na ten moment trudno powiedzieć ilu szczypiornistów wzmocni klub. - Będzie to tylu zawodników z ilu trenerzy będą chcieli zrezygnować po tym sezonie. Łącznie z kontuzjowanymi zawodnikami mamy kadrę osiemnastu osób. Czterech z nich ma dosyć poważne urazy i z tego wynika, że gramy czternastką. Liczę na to, że w przyszłym sezonie pech nas nie dosięgnie i będziemy rotować składem na wyrównanym poziomie - wyraził nadzieję Zbigniew Trzoska. - Cały czas rozglądamy się za zawodnikami, ale o konkretach będzie można więcej powiedzieć pod koniec maja, gdy będzie dopięty budżet i znany status zawodników oraz ich drużyn - zakończył.

Zawodnicy Spójni Wybrzeża wygrali na Ergo Arenie (fot. Tomasz Oktaba) Zawodnicy Spójni Wybrzeża wygrali na Ergo Arenie (fot. Tomasz Oktaba)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×