Zagłębie pierwszym finalistą (wyniki)

Szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin zostały pierwszymi finalistkami mistrzostw Polski. Rywalem Miedziowych w walce o złoty medal będzie SPR Lublin lub Vistal Łączpol Gdynia.

Sławomir Bromboszcz

Szczypiornistki SPR-u Lublin w sobotę oddaliły się od gry w finale. Zespół prowadzony przez Edwarda Jankowskiego nie wykorzystał atutu własnej hali i uległ Vistalowi Łączpolowi Gdynia. Spotkanie przez cały czas toczone było "na styku". Mecz lepiej rozpoczęły lublinianki, które po 10 minutach gry prowadziły 5:3. Później inicjatywę przejęły szczypiornistki z Gdyni, które w 20 minucie posiadały trzybramkową zaliczkę 10:7. Do szatni zespoły zeszły przy rezultacie remisowym 14:14. O zwycięstwie Vistalu Łaczpolu zadecydowało ostatnie 10 minut. W końcówce gdynianki wypracowały dwubramkowe prowadzenie i zwyciężyły 35:33. W niedzielę rozegrane zostanie czwarte spotkanie półfinałowe.

W sobotę awans do finału wywalczyły piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut po raz trzeci okazały się lepsze od Politechniki Koszalińskiej, pokonując tym razem Akademiczki na ich terenie. Mistrzynie Polski pewnie awansowały do finału, tak samo pewnie wygrały sobotnie spotkanie. Dominacja Miedziowych była niepodważalna, po pierwszej połowie Zagłębie prowadziło 17:9. W drugiej części meczu lubinianki kontrolowały wynik i systematycznie powiększały prowadzenie, zwyciężając 37:24.

W reważowym meczu zespołów rywalizujących o miejsca 5-8 KSS Kielce pokonał u siebie KPR Jelenia Góra 29:21. W pierwszym spotkaniu w Jeleniej Gorze wygrały piłkarki KPR 37:32. O piąte miejsce zagra więc KSS Kielce, o siódme KPR Jelenia Góra.

W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie Pogoń Baltica Szczecin rozbiła przed własną publicznością Finepharm Polkowice. Spisujący się z meczu na mecz coraz lepiej zespół ze Szczecina zdeklasował polkowiczanki. Podopieczne Roberta Nowakowskiego po pierwszej połowie prowadziły 17, by ostatecznie zwyciężyć 34:12.

SPR Lublin - Vistal Łączpol Gdynia 33:35 (14:14)
Najwięcej bramek: dla SPR - Alina Wojtas 12, Małgorzata Majerek i Kristina Repelewska po 5, dla Vistalu - Karolina Siódmiak i Karolina Szwed po 8, Patrycja Kulwińska 6.

AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:37 (9:17)
Najwięcej bramek: dla KU AZS - Jagoda Olek, Joanna Dworaczyk i Sylwia Matuszczyk po 4, dla Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 10, Karolina Semeniuk-Olchawa 9.

KSS Kielce - KPR Jelenia Góra 29:21 (15:10)
Najwięcej bramek: dla KSS - Kamila Skrzyniarz 8, Marta Rosińska 6, Paulina Piechnik 4, dla KPR - Joanna Załoga 6, Marta Dąbrowska 5, Małgorzata Buklarewicz 4.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - UKS Finepharm Polkowice 34:12 (17:5) Najwięcej bramek: dla Pogoni - Adriana Gryglicka 7, Aleksandra Kucharska i Anna Rostankowska po 6, dla Finepharmu - Agnieszka Jędrusik 4, Katarzyna Skoczyńska 3.