Vive o krok od finału - relacja z meczu Vive Targi Kielce - Tauron Stal Mielec

W drugim meczu półfinałowym fazy play-off PGNiG Superligi Mężczyzn, Vive Targi Kielce pewnie pokonało zespół Tauron Stali Mielec 42:24. W rywalizacji do trzech zwycięstw kielczanie prowadzą już 2:0. Za tydzień zmagania przeniosą się do Mielca, gdzie aby awansować do finału, wicemistrzowie Polski muszą odnieść jeszcze jedno zwycięstwo.

Łukasz Wojtczak

Po sobotnim, wyrównanym aż do ostatnich minut spotkaniu, trudno było przewidzieć na co jeszcze stać zespół Stali. - W niedzielę mamy drugi mecz i postaramy się powalczyć - zapowiadał trener Ryszard Skutnik. Jednak tym razem kielczanie nie kazali czekać zbyt długo swoim kibicom, żeby w pełni potwierdzić wyższość nad rywalem w każdym elemencie gry. W pierwszej połowie gospodarze dosłownie zmiażdżyli przeciwnika, pozwalając mu rzucić zaledwie 6 bramek! Vive zdobyło ich w tym czasie ponad cztery razy więcej, bo aż 25.

Podopieczni Bogdana Wenty świetnie radzili sobie w defensywie, a jeśli mielczanie zdołali już oddać celny rzut, to na przeszkodzie stawał dobrze dysponowany Sławomir Szmal. Goście fatalnie rozgrywali ataki pozycyjne, a każda kolejna nieudana akcja, dodatkowo wybijała ich z rytmu. Już po dziesięciu minutach na tablicy świetlnej był wynik 9:1 dla Vive. Dziesięć minut później kielczanie podwoili swój dorobek, kiedy trafienie na 18:4 zaliczył Uros Zorman. Prawdziwą zmorą dla gości były zabójcze kontrataki w wykonaniu miejscowych. Dwukrotnie brany przez szkoleniowca Stali czas, niewiele zmienił w obrazie meczu i po 30 minutach było 25:6.

Pewni siebie kielczanie w drugich 30 minutach nieco odpuścili. Pozwoliło to "Czeczeńcom" podreperować skromny dorobek bramkowy. Emocje w tym spotkaniu skończyły się jednak znacznie wcześniej. W 40. minucie Mariusz Jurasik zdobył 30 gola dla Vive (30:12), a na dwie minuty przed końcem meczu, jemu też przypadła bramka numer 40. Żółto-biało-niebiescy, chcąc rozbudzić kielecką widownię, rozegrali kilka akcji typowo "pod publiczkę". Do końca spotkania niewiele się już zmieniło i ostatecznie Vive Targi Kielce pokonało Tauron Stal Mielec 42:24.

W rywalizacji do trzech zwycięstw kielczanie prowadzą już 2:0. Za tydzień zmagania przeniosą się do Mielca, gdzie aby awansować do finału, wicemistrzowie Polski muszą odnieść jeszcze jedno zwycięstwo.

Vive Targi Kielce - Tauron Stal Mielec 42:24 (25:6)

Vive: Szmal - Buntć 1, Grabarczyk, Tomczak 3, Jurasik 4, Olafsson 4, Jurecki 4, Kuchczyński 4, Rosiński 2, Tkaczyk 5, Jachlewski 1, Zorman 2, Stojković 8 (4), Musa 4, Zaremba.
Kary: 2 minuty (Grabarczyk)

Stal: Wolański, Kiepulski, Lipka - Albin 3 (3), Janyst 4, Jędrzejewski 1, Sobut, Kubisztal 1, Gliński 1, Szpera 5, Babicz, Gawęcki 4, Chodara 2, Krzysztofik 3, Basiak.
Kary: 6 minut (Jędrzejewski, Kubisztal, Babicz)

Sędziowie: K. Bąk, K. Ciesielski (Zielona Góra)