Szczypiornista Politechniki Radomskiej z brązowym medalem K-1

W Mistrzostwach Polski K-1 Rules Seniorów i Juniorów Starszych, które w miniony weekend odbyły się w Świebodzicach, wystartowało trzystu czterech zawodników z sześćdziesięciu pięciu klubów. Ciekawostką jest to, że brązowy medal w kategorii +91 kg zdobył Łukasz Guzik, szczypiornista Politechniki Radomskiej.

Rafał Dudek z Halnego Nowy Sącz, który został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy, zwyciężył wśród seniorów (do 71 kg). W finale pokonał swojego klubowego kolegę, Łukasza Pławeckiego. Z kolei zawodnicy warszawskiej Palestry, uznanej najlepszą ekipą mistrzostw, zdominowali wyższe kategorie - Wojciech Kosowski i Jerzy Wroński zajęli dwie pierwsze lokaty w wadze do 75 kg, natomiast Paweł Gierzyński był drugi (81 kg), zaś Marcin Mieteń zwyciężył (81 kg).

Bardzo dobry wynik osiągnął Łukasz Guzik. Świetnie znany kibicom z gry w pierwszoligowej drużynie piłkarzy ręcznych Politechniki Radomskiej, a także występów w karate, wywalczył brązowy medal w kategorii +91 kg. W eliminacjach zawodnik, broniący tym razem barw Radomskiego Klub Taekwon-do, pokonał Michała Dudę (Czerwony Smok Poznań). Następnie wyeliminował Tomasza Fenksę (KOKORO GYm). Przegrał dopiero pojedynek z Marcinem Szrederem (Palestra Warszawa), którego stawką był finał.

W tej samej kategorii trzecie miejsce wywalczył Marcin Elsner, klubowy kolega Guzika. Kolejny z reprezentantów RKT w ćwierćfinale wyeliminował Tomasza Iwańczyka (Nak Muy Szczecin), w półfinale przegrał natomiast z Michałem Turyńskim (Fighter Wrocław).

W zmaganiach juniorów starszych w kategorii 48 kg najlepsza była Edyta Mężyk (Radomski Klub Taekwon-do). Jeszcze lepiej w wadze 54 kg spisali się jej klubowi koledzy. Zwyciężył Adrian Młynarski, pokonując Marcina Boczkowskiego.