Siódemka Miedź ma nowego skrzydłowego

Andrzej Kryński został nowym zawodnikiem Siódemki Miedź. 23-letni skrzydłowy związał się z legnickim klubem dwuletnim kontraktem.

Paweł Jantura

Andrzej Kryński przebywał na testach w legnickim klubie na początku maja. Trenerom Markowi Motyczyńskiemu  i Piotrowi Będzikowskiemu zawodnik przypadł do gustu.

- To młody, silny i co najważniejsze, perspektywiczny zawodnik dysponujący odpowiednią szybkością. Myślę, że będzie pasował do naszego stylu gry - chwali 23-letniego leworęcznego skrzydłowego trener Marek Motyczyński.

Andrzej Kryński jest wychowankiem Pogoni Zabrze. W barwach tego klubu sięgał medale juniorskich mistrzostw Polski. Minione cztery lata spędził w pierwszoligowym ASPR Zawadzkie. W sezonie 2011/2012 był czołowym strzelcem grupy B I ligi. W klasyfikacji strzelców zajął 5.miejsce. W 22 rozegranych spotkaniach zdobył 126 bramek.

Andrzej Kryński jest młodszym bratem bramkarza Siódemki Miedź - Lecha, który w najbliższych dniach powinien podpisać z legnickim klubem nową umowę. Wszystko więc wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w Miedzi będą występować dwaj bracia Kryńscy.

Andrzej Kryński w barwach ASPR-u Zawadzkie Andrzej Kryński w barwach ASPR-u Zawadzkie