Siódemka kolejki Superligi Mężczyzn

Piłkarze ręczni z PGNiG Superligi rozegrali pierwsze spotkania finałowe. Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie czternastu zawodników, którzy w naszej ocenie swoją postawą zasłużyli na miejsce w Siódemce kolejki.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Bramkarz: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce) [5]

W pierwszym spotkaniu finałowym bramkarze nie odegrali kluczowej roli, inaczej było w drugim meczu. W zespole z Kielc na duże słowa uznania zasłużył Sławomir Szmal. W ostatnim kwadransie zawodnik Vive Targów bronił jak natchniony, co pozwoliło kielczanom wypracować bezpieczną przewagę. Szczypiorniści Orlen Wisły nie mogli go pokonać przez blisko 10 minut.

Lewe skrzydło: Michał Chodara (Tauron Stal Mielec) [2]

Tauron Stal Mielec bliska jest wywalczenia brązowego medalu mistrzostw Polski. Podopieczni Ryszarda Skutnika dwukrotnie okazali się lepsi od MMTS-u Kwidzyn. W spotkaniach rozegranych w Kwidzynie z dobrej strony zaprezentował się Michał Chodara. Utalentowany skrzydłowy w dwumeczu zdobył dwanaście bramek, w dużej mierze przyczyniając się do zwycięstw Tauron Stali.

Lewe rozegranie: Michał Jurecki (Vive Targi Kielce) [2]

W drugim finałowym meczu Michał Jurecki był motorem napędowym Vive Targów Kielce. Doświadczony rozgrywający świetnie sobie rodził w obronie oraz zdobywał bramki niemal z każdej pozycji. Nafciarze nie mogli powstrzymać jego atomowych rzutów z drugiej linii. "Dzidziuś" zaprezentował formę podobną, jak podczas tegorocznych najlepszych występów w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Środek rozegrania: Nikola Eklemović (Orlen Wisła Płock) [2]

Nikola Eklemović w finałowych spotkaniach z Vive Targami Kielce potwierdził swoją klasę. Doświadczony rozgrywający wniósł w poczynania Nafciarzy wiele spokoju. Węgierski zawodnik tradycyjnie dużo współpracował z obrotowymi, z którymi problem miała kielecka defensywa. Kibiców zachwycał efektownymi asystami i świetną grą jeden na jeden.

Prawe rozegranie: Denis Buntić (Vive Targi Kielce) [6]

W finałowym dwumeczu wysoką i równą formę zaprezentował Denis Buntić. Rozgrywający Vive Targów Kielce w pierwszym spotkaniu rzucał jak natchniony. To właśnie trafienia chorwackiego zawodnika w pierwszej połowie pozwoliły Vive Targom odskoczyć Orlen Wiśle Płock na kilka bramek, co znacznie ułatwiło grę podopiecznym Bogdana Wenty.

Prawe skrzydło: Christian Spanne (Orlen Wisła Płock) [7]

Christian Spanne nie spuszcza z tonu. Norweski skrzydłowy z dobrej strony zaprezentował się w dwóch pierwszych finałowych pojedynkach. Zawodnik Orlen Wisły Płock tradycyjnie dużo biegał, był niezwykle aktywny w poczynaniach ofensywnych Nafciarzy. Christian Spanne był szybki i skuteczny w kontratakach oraz pewnie egzekwował rzuty karne.

Kołowy: Łukasz Jarowicz (Siódemka Miedź Legnica) [6]

Siódemka Miedź Legnica pokonała u siebie Chrobrego Głogów i zrobiła mały krok w kierunku 7. miejsca. W zespole z Legnicy najskuteczniejszym zawodnikiem był Łukasz Jarowicz. Kołowy Siódemki Miedzi napsuł głogowianom sporo krwi. Zawodnicy Chrobrego mieli ogromne problemy z powstrzymaniem rosłego gracza, który sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Ławka rezerwowych:
Bramkarz: Morten Seier (Orlen Wisła Płock) [4]
Lewe skrzydło: Wojciech Gumiński (MKS Zagłębie Lubin) [10]
Lewe rozegranie: Michał Kubisztal (Orlen Wisła Płock) [11]
Środek rozegrania: Grzegorz Tkaczyk (Vive Targi Kielce) [5]
Prawe rozegranie: Marek Szpera (Tauron Stal Mielec) [6]
Prawe skrzydło: Łukasz Janyst (Tauron Stal Mielec) [4]
Kołowy: Mohamed Toromanovic (Orlen Wisła Płock) [6]

* Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×