Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Czterech nowych graczy w Gwardii Opole

Po nieudanym sezonie ekipa KS Gwardii Opole szykuje prawdziwą kadrową rewolucję. Szeregi Gwardzistów zasilą Paweł Adamczak, Michał Szolc, Łukasz Kulak oraz Mateusz Krzyżanowski!
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Trzecie miejsce w rozgrywkach I ligi gr. B przyjęte zostało w Opolu jako klęska. Nie więc dziwnego, że aspirującą do gry na parkietach PGNiG Superligi drużynę czeka teraz kadrowa rewolucja. Z szeregami opolskiej drużyny pożegnali się już dotychczasowi liderzy - Bogumił Baran oraz Przemysław Zadura, którzy trafili do ligowego rywala opolan, WKS Śląska Wrocław.

W ich miejsce działacze Gwardzistów zatrudnili jednak godnych następców - z NMC Powenu Zabrze do Opola przeniosą się Michał Szolc oraz Łukasz Kulak. 35-letni Szolc ma za sobą bardzo ciężki sezon, naznaczony ciężką kontuzją, która wyłączyła go z gry już pod koniec października. Kulak wystąpił natomiast w 15 meczach zabrzan, zdobywając 18 bramek.

Nowym zawodnikiem Gwardii został także były rozgrywający Zagłębia Lubin Paweł Adamczak. 26-letni szczypiornista w 27 meczach PGNiG Superligi zdobył 31 bramek, a w Opolu podpisał dwuletnią umowę. Podobny kontrakt zawarto z Mateuszem Krzyżanowskim, poprzednio występującym w GSPR Gorzowie Wlkp. i ASPR Zawadzkie.

Na celowniku opolskiej siódemki znalazł się ponadto obrotowy Nielby Wągrowiec Jakub Płócienniczak, który uzgodnił w Opolu warunki kontraktu, jednak rozważa także ofertę z Niemiec. Wiadomo ponadto, że z obecnej kadry w klubie pozostaną: Oskar Serpina, Jakub Kłoda, Paweł Swat, Łukasz Romatowski, Sławomir Donosewicz, Paweł ProkopWojciech Knop oraz Marcin Śmieszek.

Niepewna jest natomiast przyszłość Mateusza Kostrzewy, Michała PiechaWojciecha Zycha, Andrzeja MatyszokaŁukasza Gradowskiego oraz Krzysztofa Bujaka. Opolanie interesują się ponadto dwójką młodych szczypiornistów KSSPR-u Końskie.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×