KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Po konferencji prasowej w Gdańsku - sztab szkoleniowy zadowolony z pracy zespołu

Już w piątek i sobotę zostaną rozegrane mecze reprezentacji Polski z Białorusią. Co ciekawe, gdy tylko Mariusz Jurasik zdobędzie choć jedną bramkę, przekroczy barierę 500 bramek w reprezentacji, którą jak dotąd przekroczył jedynie Marcin Lijewski. Jak poinformował na konferencji prasowej w Gdańsku trener, Bogdan Wenta na tych spotkaniach będzie można już zobaczyć zbliżony obraz drużyny, która pojedzie na Mistrzostwa Europy!
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

- Wykorzystujemy intensywnie czas spędzony w Gdańsku i Danii. Jesteśmy zadowoleni z pracy zespołu i uważam, że na sparingach zobaczymy zbliżony obraz drużyny, która będzie występować na Mistrzostwach Europy - powiedział Bogdan Wenta, który wypowiedział się również na temat reprezentacji Białorusi - Białoruś powinna grać ofensywnie, podobnie jak to robią Chorwacja i Słowenia. Dzięki temu będziemy mogli się sprawdzić zarówno w obronie, jak i w ataku. Te mecze mogą być dla nas bardzo pożyteczne ? powiedział trener.

O oczekiwaniach przed Mistrzostwami Europy wypowiedział się również drugi trener reprezentacji, Daniel Waszkiewicz - Jesteśmy na dobrej drodze do pokazania się z jak najlepszej strony. Trzeba jednak pamiętać, że przeciwnicy są wyrównani i silni. Czeka nas bardzo dużo pracy na Mistrzostwach Europy.

Co ciekawe w przerwie meczu będzie licytowana koszulka reprezentacji, a dochód z aukcji będzie przekazany na leczenie dzieci z Instytutu Hematologii Akademii Medycznej w Gdańsku - Pomagamy tym dzieciom już od kilku miesięcy. Robimy to tylko dla nich, nie dla wypromowania przez ten gest samych siebie - powiedział kierownik drużyny, Marek Żabczyński. W czasie Mistrzostw Świata już przekazaliśmy tym dzieciom koszulki z podpisami, jednak specjalnie nie chcieliśmy robić rozgłosu - poinformował trener Bogdan Wenta, który dodał - To także faza scementowania grupy, którzy mogą się zaangażować w wspólny cel ? nie tylko na boisku ? a właśnie poprzez poziom dzieciom. Dodam, że ta licytacja to nie jest pojedynczy gest, chcemy w przyszłości licytować kolejne gadżety poprzez aukcje internetowe - powiedział trener.

O szansach na mistrzostwach świata wypowiedział się także kapitan biało-czerwonych, Grzegorz Tkaczyk - Będzie to ciężka impreza, ale mamy swój cel ? medal. Nikt nie jedzie po piąte-szóste miejsce, my już wiemy jak smakuje medal i chcemy ten wynik powtórzyć, gdyż nam medale zasmakowały - powiedział Tkaczyk, który dostał się do dziesiątki najpopularniejszych sportowców w Polsce, a drużyna szczypiornistów została Drużyną Roku - Nie spodziewałem się tego wyróżnienia, gdyż piłkarze, którzy są od nas bardziej popularni awansowali do Mistrzostw Europy. Uważam jednak, że to wyróżnienie dla drużyny jest zasłużona, gdyż daliśmy z siebie wszystko - zakończył Tkaczyk.

Kadra Białorusi na mecze z Polską
1. Aliaksei Zhuk (SKA Mińsk)
2. Ivan Brouka (MT Melsungen - Niemcy)
3. Aliaksei Vasiliev (SKA Mińsk)
4. Maxim Babichev (Arkatron Mińsk)
5. Vasili Astrouski (SKA Mińsk)
6. Barys Pukhouski (SKA Mińsk)
7. Uadzimir Kilmavets (Masheka Mińsk)
9. Yury Gromyko (Meshkov Brest)
10. Andrei Kurchev (MT Melsungen ? Niemcy)
11. Maksim Karshakevich (Masheka Mińsk)
12. Vitali Feschanka (OHV Aurich- Niemcy)
13. Siarhei Ubozhanka (Wolfhose ? Austria)
15. Siarhei Harbk (Rhein-Neckar-Löwen ? Niemcy)
16. Andriej Krainou (Meshkov Brest)
17. Aliaksei Usik (TSV St. Otmar St. Gallen ? Szwajcaria)
18. Siarhei Shylovich (Arkatron Mińsk)
19. Aliaksandr Tsitou (SKA Mińsk)
21. Artur Barzenkou (Arkatron Mińsk)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×