Europa: Nowy obrotowy Atletico, Malmagro w Montpellier

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Finalista Ligi Mistrzów, BM Atletico Madryt zakontraktował 28-letniego obrotowego, Angela Romero z Cuatro Rayas Valladolid. Szeregi Montpellier Agglomeration zasili z kolei Critian Malmagro.

Nowy obrotowy w Atletico Madryt

Wicemistrzowie Hiszpanii ogłosili pozyskanie obrotowego Angela Romero z Cuatro Rayas Valladolid. Nowy nabytek BM Atletico Madryt podpisał trzyletni kontrakt. Romero ma imponujące warunki fizyczne - mierzy 204 cm i waży 113 kg. O miejsce w pierwszym składzie Los Colchoneros będzie rywalizował z Julenem Aguinagalde i Edu Fernandezem.

To trzeci transfer Atletico - wcześniej do zespołu prowadzonego przez Talanta Dujszebajewa sprowadzono Jakova Gojuna (Croatia Osiguranje Zagrzeb) i Xaviera Barachet (Chambéry Savoie HB).

Cristian Malmagro przenosi się nad Sekwanę

Kadrowe zmiany poczyniono również w zespole mistrza Francji - Montpellier Agglomeration. Francuski klub pozyskał Cristiana Malmagro, bowiem badań lekarskich nie przeszedł Kevynn Nyokas (Paris Handball), który... ostatecznie związał się trzyletnim kontraktem z Chambéry.

Pochodzący z Granollers Malmagro przez trzy sezony (2007-2010) reprezentował barwy Portland San Antonio, z którego później przeniósł się do AG Kopenhaga. W 2008 roku z reprezentacją Hiszpanii wywalczył brązowy medal na IO w Pekinie. W minionym sezonie z duńską drużyną sięgnął po mistrzostwo i Puchar Danii, dorzucając do tego trzecie miejsce w Lidze Mistrzów.

Malmagro nominalnie jest prawym rozgrywającym. Z powodzeniem może również grać na skrzydle, co ma niebagatelne znaczenie, zwłaszcza w obliczu poważnej kontuzji Vida Kavticnika. Od nowego sezonu w barwach Montpellier będzie występował również Petar Metlicić.

Karuzela transferowa w Europie --->

Źródło artykułu: