MŚ: Dwie porażki polskich plażowiczek

Reprezentacja Polski kobiet w plażowej piłce ręcznej od dwóch porażek rozpoczęła swój udział w Mistrzostwach Świata 2012. Biało-czerwone uległy Węgierkom oraz Norweżkom.

Sławomir Bromboszcz

Na inaugurację polskie szczypiornistki musiały uznać wyższość Węgierek. Pierwszego seta wygrała reprezentacja Polski 7:6, w drugim zdecydowanie lepsze okazały się rywalki 17:8. Spotkanie rozstrzygnął zatem konkurs shoot'outów, tu minimalnie lepsze okazały się Węgierki 7:6.

W drugim spotkaniu Polki nie zdołały przeciwstawić się Norweżkom, przegrywając wyraźnie oba sety 12:18 i 11:18.

W poniedziałek polskie piłkarki ręczne rozegrają kolejne dwa spotkania. Tym razem rywalkami podopiecznych Bożeny Karkut będą Tajlandia i Brazylia.

Węgry - Polska 1:2 (6:7, 17:8, 1:0 (7:6))
Polska: Anoszewska Alina 4, Perek, Ewa 2, Żakowska Lidia 2, Jochymek Agnieszka 2, Pietras Grażyna 2, Łukasik Alicja 2, Słota Magdalena 2.

Polska - Norwegia 0:2 (12:18, 11:18)
Polska: Łukasik Alicja 9, Pietras Grażyna 8, Perek Ewa 2, Żakowska, Lidia 2.