NMC Powen Zabrze zremisował z ZTR Zaporoże

W środę rano NMC Powen Zabrze po raz drugi podejmowało w meczu sparingowym ZTR Zaporoże. Po wtorkowym zwycięstwie zabrzan nadszedł czas na remis.

Początek spotkania znów nie należał do podopiecznych Bogdana Zajączkowskiego, podobnie jak miało to miejsce we wtorek. Ukraińcy wyraźnie dominowali na parkiecie, prowadząc po pierwszej połowie 16:13. W bramce zabrzan zagrał, nieobecny w składzie we wtorek, Sebastian Kicki. Aż pięć bramek z dorobku NMC Powen Zabrze to trafienia Remigiusz Lasonia. W drugiej połowie rozgrywający dorzucił na swoje konto jeszcze trzy celne rzuty.

W drugiej odsłonie meczu zabrzanie złapali wiatr w żagle i ruszyli w pościg za rywalami. Pogoń zakończyła się sukcesem, ale Ukraińcy nie zamierzali zrezygnować. Po raz kolejny goście udowodnili swoją klasę i nie pozwolili gospodarzom na zwycięstwo. Zacięty pojedynek zakończył się remisem po 30.

Tak jak we wtorek niezłe zawody rozegrał obrotowy Dominik Droździk. Zdobywca pięciu bramek dla swojej ekipy wykazał się stuprocentową skutecznością rzutową (pięć bramek na pięć prób). Bardzo skuteczny był także wspomniany wcześniej Lasoń, którego rzuty trafiały do celu w 72% (osiem trafień na jedenaście prób). NMC Powen Zabrze- ZTR Zaporoże 30:30 (13:16) NMC Powen Zabrze: Kicki, Banisz, Kotliński - Nat 2, Stodtko 3, Niedośpiał 2, Adamczak 1, Kuchczyński 1, Garbacz, Rumniak 2, Lasoń 8, Droździk 5, Marhun 2, Mokrzki 3, Kowalski 1.