Lomme-Lille za mocne dla KSS-u Kielce

W rozegranym na hali w Olkuszu meczu sparingowym szczypiornistki KSS-u Kielce gładko uległy zawodniczkom Lomme-Lille Metropole-Handball, które od dwóch dni przebywają na obozie szkoleniowym w Polsce.

Piotr Lubaszka

Mecz rozgrywany był systemem 3 razy po 20 minut. W pierwszej części zdecydowaną przewagę od początku osiągnęły Francuzki, które szybko objęły prowadzenie 3:1 i systematycznie je powiększały. Kielczanki nie były w stanie zbliżyć się do rywalek, głównie za sprawą doskonałej dyspozycji bramkarek Lomme-Lille. Tę partię szczypiornistki z północy Francji wygrały 12:5.

Druga część była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Zawodniczki KSS-u poprawiły skuteczność w porównaniu do pierwszych 20 minut rywalizacji, ale nawet to nie pomogło Kielczankom odrobić strat. Ta partia zakończyła się remisem 10:10, a w całym meczu Francuzki prowadziły 22:15.

Trzecia i ostatnia część rywalizacji to znów wyraźna przewaga zawodniczek z Francji, które bardzo dobrze grały w defensywie i wyprowadzały skuteczne kontry. Dzięki temu szczypiornistki Lomme-Lille tę partię wygrały 12:8, a całe spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Francuzek 34:23.

W najbliższy piątek ekipa z Francji, która do Olkusza przybyła zaledwie w 11-osobowym składzie weźmie udział w turnieju o Puchar Śląska. Tam szczypiornistki Lomme-Lille będą rywalizowały w grupie z KPR Ruch Chorzów oraz z MKS Olimpia/Beskid/Gór-Stal Nowy Sącz.