Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Orneborg krytycznie o polskich działaczach

Piłkarki ręczne Vistal Łączpolu Gdynia pod wodzą trenera Thomasa Orneborga zdobyły mistrzostwo kraju. Szkoleniowiec po sezonie 2011/2012 powrócił do Danii, aby objąć HC Odense.
Wojciech Święch
Wojciech Święch

Skandynawskie media są ciekawe, w jaki sposób Thomas Orneborg ocenia polską piłkę ręczną na tle tej dyscypliny sportu w Danii. Były opiekun gdyńskiej ekipy uważa, iż pewne rzeczy przemawiają na korzyść naszego kraju. Jednak zdaniem Duńczyka słabym punktem polskiego szczypiorniaka są działacze zaangażowani w ten sport.

- Istnieją zasadnicze różnice pomiędzy Danią oraz Polską. W tym ostatnim kraju miałem do dyspozycji osiemnaście zawodniczek na pełnym etacie, co było korzystne. Treningi mogły się odbywać, kiedy chciałem, ale istniały także pewne wady. Działacze byli bardzo oficjalni i wywierali ogromną presję na piłkarki ręczne. Jeśli szczypiornistkom nie szło zbyt dobrze, to władze klubu obcinały im wynagrodzenia. System opierał się na indywidualnych premiach - stwierdził otwarcie Orneborg, wyśmiewając sposób motywowania zawodniczek.

- Drużynę oceniano po bramkach, więc jeżeli moje podopieczne nie zdobyły wystarczającej ich ilości, to działacze natychmiast zmniejszali im pensje. Najdziwniejszą sprawą było to, że jeżeli szczypiornistka zagrała dobrze w obronie, to potem nawet nie była w stanie umieścić piłki w siatce. To był również kłopot. Zawsze było tak, że zawodniczki myślały tylko o zdobyciu bramki. Wprowadziłem więc zmianę - drużyna dzieliła premie i wówczas piłkarki ręczne zaczęły myśleć bardziej kolektywnie - dodał Orneborg, który do HC Odense z gdyńskiego klubu sprowadził w lecie Karolinę Szwed.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
hbold.dk / inf. własna

Komentarze (6):

 • Wielbuond Zgłoś komentarz
  @Budzik ale to nie jest artykuł kto z kim gdzie i dlaczego śpi...zajmij się merytoryczną krytyką...co zazdrosny że Tomas wziął ją nie Ciebie?
  • kmieć Zgłoś komentarz
   Oj i mówi to trener, który uciekł ze swoją kochanką Szwed razem do Danii...a kto pamięta jak waliła po 10 m od bramki i całe 60 min spędzała na parkiecie...a Miko niech tak nie płacze
   Czytaj całość
   bo to kaprys małej dziewczynki
   • Observator Zgłoś komentarz
    Koń jaki jest - każdy widzi ! Działacze są różni - "zawodowi", właściciele,pasjonaci i "z łapanki". Uwikłani w układy,bez wiedzy,często bez zaplecza finansowego i autentycznych
    Czytaj całość
    Sponsorów ! SPR Lublin ( i inne Kluby z logo PGE )dopiero w połowie września dowiedzą się co z ich Sponsorem Strategicznym ? A co będzie jak PGE nie da kasy - aż strach pomyśleć !!! Nie zwalnia to jednak od mylenia i działania - na oficjalnej stronie Związku - zprp.pl - "zapomniano" o Turniejach w Lubinie i Elblągu - wstyd Panowie !!! Niestety przewiduję we wrześniu/październiku scenariusze "czarne" dla 2/3 Drużyn - częściowo z winy Działaczy a częściowo z braku kasy !
    • Budzik Zgłoś komentarz
     Tak teraz to zaczną się żale jak to w Gdyni jest zle i niedobrze czemu nikt nie mówił o tym wcześniej tylko teraz jak Thomas opuścił Gdynię razem ze swoją kochanką Szwedka .Dobrze
     Czytaj całość
     że odeszła Mikszto która psuła atmosferę w drużynie
     • hans_27 Zgłoś komentarz
      ...i jak widać dalej mają i nieźle szaleją. Ja w każdym razie LOLA załapałem. Jeśli to prawda, to osobiście współczuję grającym tam dziewczynom.
      • derek Zgłoś komentarz
       W Gdyni działacze mieli zawsze jakieś żale
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×