Bundesliga: Wymęczone zwycięstwo HSV, bezbłędny Jurecki

Z olbrzymim trudem dwa punkty wywalczyli szczypiorniści HSV Hamburg. W wyjazdowym meczu 3. kolejki DKB Handball Bundesligi pokonali SC Magdeburg 29:28 (12:13).

Paweł Nowakowski

Od początku półfinałowemu rywalowi Orlen Wisły Płock w turnieju o "dziką kartę" szło jak po grudzie. Dopiero w 14 minucie meczu po trafieniu Igora Voriego HSV Hamburg wyszedł na trzy bramkowe prowadzenie - 9:6. 120 sekund później w bramce mistrzów Niemiec z 2011 roku Enida Tahirovicia zastąpił Dan Beutler.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części meczu mistrzowie Niemiec z 2011 roku prowadzili 10:8. Kilka chwil wcześniej kontuzji doznał Pascal Hens, który do końca spotkania nie pojawił się już na parkiecie. Ostatnie minuty należały do gospodarzy, głównie za sprawą kapitalnie dysponowanego w bramce Gerrie Eijlersa.

W drugie odsłonie obie ekipy toczyły wyrównaną walkę bramka za bramkę. Hamburczycy nie potrafili sforsować wysuniętej obrony Magdeburga. Podopieczni Franka Carstensa zanotowali jednak lekki przestój między 38 a 45'- z 19:17 zrobiło się 20:22.  Gospodarze do remisu doprowadzili dopiero w 57 minucie po efektownym rzucie z obrotem Roberta Webera.

Końcówka była niezmiernie emocjonująca. Minutę przed końcem trener Magdeburga wziął czas. Wycofał bramkarza, a wyrównujące trafienie z koła zdobył Kjell Landsberg. Kiedy wydawało się, że padnie remis, dwa punkty HSV zapewnił rzutem z 9 metrów Blazenko Lacković.[tag=2178]

[/tag]Czołowym strzelcem Magdeburga był Bartosz Jurecki, rzucając 5 bramek (5/5). Bardzo słabe spotkanie rozegrał z kolei Marcin Lijewski (1/8), grający raptem na 13 procentowej skuteczności.

SC Magdeburg - HSV Hamburg 28:29 (13:12)

SC Magdeburg: Eijlers -Grafenhorst 5, Jurecki 5 , Weber 4, Schäpsmeier 4, Rojewski 3, Kneer 3, Landsberg 2, Pajović 2.