AZS UŁ PŁ Łódź pokonał UKS Anilanę Łódź

10 września w łódzkiej hali sportowej przy ulicy Sobolowej 1, pierwszoligowiec AZS UŁ PŁ Łódź wygrał mecz z drugoligową UKS Anilaną Łódź. Był to ostatni sparing AZS-u przed nadchodzącym sezonem.

Agnieszka Rutkowska

Mecz ten miał na celu sprawdzenie wszystkich zawodników pierwszoligowca na boisku przed zbliżającym się sezonem. Sędziowie nie karali szczypiornistów za przewinienia, ponieważ trenerzy nie chcieli osłabiać swoich składów. Sparing miał mieć charakter treningowy.

Spotkanie nie rozpoczęło się pomyślnie dla drużyny AZS-u. W pierwszych minutach gry drugoligowiec UKS Anilana Łódź błyskawicznie objął prowadzenie 4 do 1. Podopieczni Stanisława Mijasa jednak szybko zaczęli odrabiać straty. Rozgrywający AZS-u, Damian Pieczyński potężnym rzutem ze środka zdobył punkt dla swojej drużyny. Kolejne bramki Akademicy osiągali rzutami ze skrzydeł. Wyrównującą bramkę z lewego skrzydła uzyskał Maciej Kucharski. Po tej akcji zawodnicy Anilany zaczęli mieć problemy z wyprowadzeniem ataku. Szybko stracili piłkę, a sytuację tę bezlitośnie wykorzystał Marek Urbański zdobywając bramkę z prawego skrzydła. Sytuacją tą doprowadził on do jednopunktowej przewagi swojego zespołu. Po tej akcji łódzki AZS nie stracił już swojej przewagi tylko ją powiększał. Po pierwszej połowie AZS UŁ PŁ Łódź prowadził 9:7.

Po przerwie Akademicy utrzymywali swoje prowadzenie. Zawodnicy Anilany jednak nie poddawali się i walczyli do samego końca. Natychmiast po wejściu na parkiet rzucili 8 bramkę. Szczypiorniści z AZS-u wykazali się dużym doświadczeniem i sprytem. Wykorzystywali nieprecyzyjne zagrania przeciwnika i uzyskiwali kolejne punkty z kontry. Długie podanie zawodników drugoligowej Anilany błyskawicznie przechwycił nowy zawodnik AZS-u, Marcin Andrysiak. Spokojnie rozgrywał piłkę i budował atak co przyniosło oczekiwany efekt, prowadzenie 14 do 9. Podczas ostatniej akcji łódzkiego AZS-u, po pozyskaniu punktu rozgrywający Marcin Andrysiak doznał urazu prawego kolana. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AZS UŁ PŁ Łódź.

AZS UŁ PŁ Łódź - UKS Anilana Łódź 17:12 (9:7)

Kadra AZS-u UŁ PŁ Łódź:
Bramkarze: Damian Chmurski, Kacper Łuczyński, Tomasz Wężyk.
Rozgrywający: Marcin Andrysiak, Adam Gajewski, Bartosz Gościłowicz, Dawid Kaczmarek, Bartłomiej Kiełbasiński, Damian Pieczyński, Sebastian Rajchert, Radosław Walczak, Kacper Żuk.
Obrotowi: Bartosz Dybcio, Marcin Morawiec, Tomasz Morąg.
Skrzydłowi: Maciej Kucharski, Kamil Stegliński, Marcin Trojanowski, Marek Urbański.

Kadra UKS Anilany Łódź:
Bramkarze: Maciej Galus, Damian Górecki, Michał Komalski, Łukasz Stańczyk, Mateusz Traczyński, Daniel Walaszczyk.
Rozgrywający: Dawid Bilichowski, Grzegorz Gozdalski, Paweł Lewkowicz, Artur Lisowski, Piotr Rutkowski, Przemysław Rutkowski, Daniel Strzebiecki, Marcin Walczak, Tomasz Wawrzyniak.
Obrotowi: Bartosz Baranowski, Patryk Brzozowski, Szymon Kubicki, Dariusz Orliński, Bartosz Wagner.
Skrzydłowi: Łukasz Bagiński, Piotr Goszczyński, Daniel Jankowski, Wojciech Kamiński, Adam Olczak, Łukasz Pielesiak, Filip Pietrasiak, Szymon Spychała, Bartłomiej Szczawiński, Kamil Witkowski.