Bundesliga: Pierwsze punkty beniaminka

W jedynym piątkowym spotkaniu 6. kolejki DKB Handball Bundesligi TUSEM Essen przegrało na własnym parkiecie z TV 1893 Neuhausen 27:28. Pierwsze punkty zespołowi z Neuhausen zapewnił Nico Büdel.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

W piątkowy wieczór w hali AM Hallo w Essen spotkały się jedyne dwa kluby niemieckiej DKB Handball Bundesligi, które po pięciu seriach gier nie miały na swoim koncie punktów. Pojedynek pomyślnie rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniu skrzydłowego Ole Rahmela wygrywali w 23' minucie 12:9. Goście zdołali jednak odwrócić losy rywalizacji jeszcze przed końcem pierwszej połowy, schodząc na przerwę z dwubramkową zaliczką (15:13).

W drugiej części spotkania przewaga zawodników TV 1893 Neuhausen utrzymywała się na poziomie dwóch lub trzech trafień. Ambitni gospodarze nie zamierzali jednak rezygnować z walki i po dwóch trafień Lasse Siedla zbliżyli się do rywali w 57' minucie na dystans jednej bramki (26:27). Szalę zwycięstwa na korzyść przyjezdnych przechylił jednak Nico Büdel, który zapewnił ekipie z Neuhausen pierwsze punkty w sezonie. TUSEM Essen zamyka ligową tabelę.

W sobotę rozegrane zostaną trzy kolejne pojedynki 6. kolejki DKB Handball Bundesligi. Najciekawiej będzie w Göppingen, gdzie miejscowi szczypiorniści Frisch Auf! podejmą mistrza 2. Bundesligi, GWD Minden.

28.09.2012 - piątek:
TUSEM Essen - TV 1893 Neuhausen 27:28 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Essen - Andre Kropp 7, Julius Kühn 7, David Breuer 4 (4/4); dla Neuhausen - Nico Büdel 5, Philipp Seitle 5, Andreas Schröder 4.

Terminarz pozostałych spotkań 6. kolejki: 25.09 - THW Kiel - SC Magdeburg 33:30 (16:17) CZYTAJ 26.09 - TuS N-Lübbecke - Füchse Berlin 29:33 (15:14) CZYTAJ 29.09, godz. 19:00 - HSG Wetzlar - TBV Lemgo 29.09, godz. 19:00 - HBW Balingen-Weilstetten - VfL Gummersbach 29.09, godz. 20:15 - Frisch Auf! Göppingen - GWD Minden 30.09, godz. 17:30 - TV Grosswallstadt - SG Flensburg-Handewitt 30.09, godz. 17:30 - MT Melsungen - TSV Hannover-Burgdorf 07.11, godz. 20:15 - HSV Hamburg - Rhein-Neckar Löwen