Bundesliga: Lisy lepsze w polskim meczu, 5 bramek Jaszki

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Szczypiorniści Füchse Berlin pokonali w środowym spotkaniu 6. kolejki DKB Handball Bundesligi TuS N-Lübbecke 33:29. Pięć bramek dla berlińczyków zdobył Bartłomiej Jaszka.

Początek pojedynku w Kreissporthalle w Lübbecke należał do gospodarzy. Podopieczni Gennadija Chalepo w 12' minucie wypracowali dwubramkowe prowadzenie, które pozwoliło im swobodnie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Jeszcze w 22' minucie TuS prowadziło 13:10, jednak przed przerwą berlińczycy zdołali zmniejszyć straty do jednego trafienia (14:15). Druga część pojedynku to już zdecydowana przewaga Lisów, które w 45' minucie wyszły na sześciobramkowe prowadzenie (26:20). Dzięki zwycięstwu podopieczni Dagura Sigurdssona awansowali na fotel lidera rozgrywek. Lübbecke spadło na 4. miejsce.

Bardzo dobre zawody rozegrał Bartłomiej Jaszka. Polski rozgrywający zdobył pięć bramek, dodatkowo zaliczając kilka asyst przy dograniach do Marka Bulta i Svena-Sorena Christophersena. Najskuteczniejszy w ekipie Füchse był autor 9 bramek Ivan Nincević. Swej szansy na wystąpienie w spotkaniu nie otrzymali gracze TuS Paweł Niewrzawa i Tomasz Tłuczyński. Obaj przesiedzieli całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Znakomitą passę spotkań bez porażki kontynuują zawodnicy THW Kiel. Obrońcy mistrzowskiego tytułu pokonali we wtorkowy wieczór SC Magdeburg 33:30, jednak zwycięstwo nie przyszło im zbyt łatwo. Pierwsze trzydzieści minut meczu należało bowiem do Gladiatorów, którzy na przerwę zeszli prowadząc 17:16. W drugiej części meczu dali o sobie jednak znać rozgrywający Kiel - Filip Jicha oraz Christian Zeitz, dzięki czemu Zebry odniosły czwarte zwycięstwo w sezonie. Trzy bramki dla ekipy z Magdeburga zdobył Bartosz Jurecki.

25.09.2012 - wtorek: THW Kiel - SC Magdeburg 33:30 (16:17)

Najwięcej bramek: dla Kiel - Filip Jicha 6, Marcus Ahlm 5, Gudjon Valur Sigurdsson 5, Chrisitian Zeitz 5; dla Magdeburga - Stefan Kneer 6, Moritz Schäpsmeier 6, Bartosz Jurecki 3.

26.09.2012 - środa: TuS N-Lübbecke - Füchse Berlin 29:33 (15:14)

Najwięcej bramek: dla TuS - Dennis Wilke 6, Kristian Svensson 6, Paweł Niewrzawa, Tomasz Tłuczyński; dla Füchse - Ivan Nincević 9, Mark Bult 5, Sven-Soren Christophersen 5, Bartłomiej Jaszka 5.

Terminarz pozostałych spotkań 6. kolejki: 28.09, godz. 19:45 - TUSEM Essen - TV 1893 Neuhausen  29.09, godz. 19:00 - HSG Wetzlar - TBV Lemgo 29.09, godz. 19:00 - HBW Balingen-Weilstetten - VfL Gummersbach 29.09, godz. 20:15 - Frisch Auf! Göppingen - GWD Minden 30.09, godz. 17:30 - TV Grosswallstadt - SG Flensburg-Handewitt 30.09, godz. 17:30 - MT Melsungen - TSV Hannover-Burgdorf 07.11, godz. 20:15 - HSV Hamburg - Rhein-Neckar Löwen