Bundesliga: Jaszka dał Lisom zwycięstwo, Wetzlar wyrwało punkty Flensburgowi

Füchse Berlin pokonało HBW Balingen-Weilstetten 27:26, a SG Flensburg-Handewitt zremisował z HSG Wetzlar 31:31. Bohaterem Lisów był Barłomiej Jaszka, który zapewnił berlińczykom zwycięstwo.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Podopieczni Dagura Sigurdssona przystąpili do środowego starcia z HBW Balingen-Weilstetten w roli zdecydowanych faworytów, jednak od pierwszych minut nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze funkcjonującą defensywę rywali. Gracze z Bawarii prezentowali twardy i toporny handball, lecz przynoszący odpowiednie rezultaty - w 9' minucie Balingen niespodziewanie wygrywało 8:4.

Sygnał do odrabiania strat dał berlińczykom Bartłomiej Jaszka. Polski rozgrywający nie tylko co chwila wpisywał się na listę strzelców, ale też umiejętnie wypracowywał pozycje kolegom z zespołu. W efekcie Lisy szybko przejęły inicjatywę w meczu, schodząc na przerwę z dwubramkową przewagą (16:14).

Druga część pojedynku przez długi czas toczona była bramka za bramkę. Ambitni goście nie odpuszczali jednak i w 46' minucie doprowadzili do remisu 22:22. W końcowych minutach sprawy w swoje ręce wziął jednak Jaszka i na czternaście sekund przed końcową syreną przypieczętował wygraną Füchse (27:26). W całym meczu Polak zdobył siedem bramek i był najlepszym zawodnikiem na boisku.

W drugim środowym spotkaniu SG Flensburg-Handewitt zremisował w wyjazdowym meczu z HSG Wetzlar 31:31. Pojedynek od pierwszych minut był niezwykle wyrównany, a stroną nieznacznie przeważającą byli miejscowi zawodnicy. W końcówce meczu na prowadzenie wyszli jednak Wikingowie, którym wygraną w ostatnich sekundach wyrwał Kevin Schmidt. Dzięki temu Wetzlar awansowało na 5. miejsce w tabeli.

Pozostałe spotkania 7. kolejki niemieckiej DKB Handball Bundesligi rozegrane zostaną w nadchodzący weekend. W piątek do Minden udadzą się Paweł Niewrzawa oraz Tomasz Tłuczyński i ich TuS N-Lübbecke. Ekipa Bartosza Jureckiego - SC Magdeburg zagra w niedzielę z MT Melsungen.

03.10.2012 - środa:
Füchse Berlin - HBW Balingen-Weilstetten 27:26 (16:14)
Najwięcej bramek: dla Füchse - Ivan Nincević 8, Bartłomiej Jaszka 7; dla Balingen - Florian Billek 6, Benjamin Herth 5.

HSG Wetzlar - SG Flensburg-Handewitt 31:31 (13:14)

Najwięcej bramek: dla Wetzlar - Adnan Harmandić oraz Tobias Reichmann - obaj po 7; dla Flensburga - Anders Eggert 9, Holger Glandorf, Michael Knudsen, Thomas Mogensen oraz Lasse Svan Hansen - wszyscy po 4.

Pozostałe spotkania 7. kolejki: 02.10 - TV 1893 Neuhausen - THW Kiel 20:39 (8:20) CZYTAJ 02.10 - VfL Gummersbach - HSV Hamburg 31:35 (17:18) CZYTAJ 05.10, godz. 19:45 - GWD Minden - TuS N-Lübbecke 06.10, godz. 15:00 - Rhein-Neckar Löwen - TBV Lemgo 06.10, godz. 19:00 - TSV Hannover-Burgdorf - TV Grosswallstadt 06.10, godz. 20:15 - Frisch Auf! Göppingen - TUSEM Essem 07.10, godz. 17:30 - SC Magdeburg - MT Melsungen