Bundesliga: HSV wygrywa w Gummersbach, Kiel gromi beniaminka

We wtorkowy wieczór rozegrane zostały dwa spotkania 7. kolejki niemieckiej DKB Handball Bundesligi. Wyjazdowe zwycięstwa odniosły ekipy HSV Hamburg oraz THW Kiel.

W pierwszym wtorkowym spotkaniu na przeciw siebie stanęły plasujące się w środkowej części tabeli ekipy VfL Gummersbach oraz HSV Hamburg. Faworyzowani hamburczycy niespodziewanie długo męczyli się z niżej notowanym rywalem. Podopieczni Martina Schwalba pomimo, że już w 17' minucie wypracowali sobie pięć trafień przewagi (13:8), na przerwę zeszli z zaledwie jednobramkowym prowadzeniem (18:17). W drugiej części meczu ekipa Marcina Lijewskiego potwierdziła swą dominację, zwyciężając ostatecznie 35:31. Polak zdobył jedną bramek, zaliczył ponadto dwie dwuminutowe kary. Gwiazdą spotkania był skrzydłowy HSV Hans Lindberg, który 13 razy pokonywał bramkarza rywali.

Najmniejszych problemów z ograniem TV 1893 Neuhausen nie mieli zawodnicy THW Kiel. Mistrzowie Niemiec przesądzili o losach rywalizacji już w 10' minucie meczu, gdy zdobywając dziewięć bramek pod rząd wyszli na prowadzenie 11:2. Jeszcze przed przerwą przewaga podopiecznych Alfreda Gislasona wzrosła do dwunastu trafień, by ostatecznie zatrzymać się na poziomie dziewiętnastu bramek (39:20). Kilończycy awansowali na fotel wicelidera tabeli, tracąc jeden punkt do prowadzącej ekipy Füchse Berlin. Neuhausen jest szesnaste.

W środę rozegrane zostaną kolejne dwa spotkania 7. kolejki DKB Handball Bundesligi. Występujący w rozgrywkach Ligi Mistrzów gracze SG Flensburg-Handewitt zmierzą się z HSG Wetzlar, a Füchse Berlin Bartłomieja Jaszki podejmą na własnym parkiecie HBW Balingen-Weilstetten.

02.10.2012 - wtorek: VfL Gummersbach - HSV Hamburg 31:35 (17:18)

Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Michal Kopco 6, Adrian Pfahl 6 (2/3), Kentin Mahé 5; dla HSV - Hans Lindberg 13 (3/3), Domagoj Duvnjak 6, Pascal Hens 4, Marcin Lijewski 1. TV 1893 Neuhausen - THW Kiel 20:39 (8:20)

Najwięcej bramek: dla Neuhausen - Andreas Schröder 8, Ferdinand Michalik 3; dla Kiel - Filip Jicha 7, Nicklas Ekberg 5, Christian Zeitz 5.

Pozostałe spotkania 7. kolejki: 03.10, godz. 17:30 - HSG Wetzlar - SG Flensburg-Handewitt 03.10, godz. 17:30 - Füchse Berlin - HBW Balingen-Weilstetten 05.10, godz. 19:45 - GWD Minden - TuS N-Lübbecke 06.10, godz. 15:00 - Rhein-Neckar Löwen - TBV Lemgo 06.10, godz. 19:00 - TSV Hannover-Burgdorf - TV Grosswallstadt 06.10, godz. 20:15 - Frisch Auf! Göppingen - TUSEM Essem 07.10, godz. 17:30 - SC Magdeburg - MT Melsungen