Minimalne zwycięstwo SMS-u - relacja z meczu SMS ZPRP Gliwice - Tor Dobrzeń Wielki

Piłkarki beniaminka I ligi z Dobrzenia Wielkiego jechały do Gliwic z ogromną chęcią zdobycia pierwszych punktów w sezonie. Gospodynie okazały się minimalnie lepsze i wygrały 29:26.

Piotr Lubaszka

Zwycięstwo podopiecznym trenera Adama Pecolda nie przyszło jednak łatwo. Od samego początku spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, a wynik praktycznie przez cały czas oscylował w granicach remisu. Widać było, że szczypiornistki z Dobrzenia są bardzo mocno zmotywowane i mają jasno nakreślony cel - wywieźć z Gliwic pierwsze punkty w sezonie. Jak się okazało po pierwszych 30 minutach gry, zawodniczki z woj. Opolskiego były bardzo blisko tego celu, gdyż na przerwę schodziły przy swoim prowadzeniu 15:14.

Po przerwie jednak minimalną przewagę osiągnęły miejscowe, które wypracowały sobie 2-3 bramkową przewagę i konsekwentnie dążyły do tego, aby to prowadzenie dowieźć do końcowej syreny. Co prawda podopieczne trenera Romana Kamińskiego ambitnie walczyły do samego końca o pozytywny dla nich rezultat, jednak to gliwiczanki mogły się cieszyć z drugiego zwycięstwa w obecnym sezonie.

NLO SMS ZPRP Gliwice - LZS Tor Dobrzeń Wielki 29:26 (14:15)

SMS: Sielicka, Chojnacka - Kobylińska 7, Kilanowska 3, Wierzbicka 1, Szyszkowska 1, Tomczyk 1, Siemko, Kozimur 1, Szarawaga 8, Ważna 7.
Trener: Adam Pecold.
Kary: 12 min. (3x Szarawaga, 2x Kilanowska, 1x Ważna).

TOR: Pisarzak, Boczkowska - Wójt 4, Olfans 4, Staszkiewicz, Dęga 4, Pałecka 3, Górka, Wynnyk 8, Wcześniak 3.
Trener: Roman Kamiński.
Kary: 6 min (Olfans, Wynnyk, Wcześniak).

Sędziowie: Gutowska Małgorzata i Gutowska Urszula (Małopolski ZPR).