Piąte miejsce polskich młodzieżowców

Reprezentacja Polski młodzieżowców w rozegranym w weekend w Legionowie Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta zajęła ostatnie, piąte miejsce.

Sabina Szydłowska

Biało-czerwoni w zawodach nie zdołali odnieść żadnego zwycięstwa. Młodzi Polacy z jednym remisem i trzema porażkami uplasowali się na ostatnim miejscu w turniejowej tabeli. Dwóch zawodników polskiej kadry: Łukasz Kużdeba oraz Michał Daszek zostało wybranych do najlepszej siódemki turnieju.

Towarzyska impreza w Legionowie była jednym z etapów przygotowań drużyny Jarosława Cieślikowskiego do kwalifikacji do młodzieżowych mistrzostwa świata, które rozegrane zostaną w styczniu. O miano występów w finałach czempionatu globu polscy młodzieżowy rywalizować będą w grupie 6, w której przyjdzie im się zmierzyć z Włochami, Szwajcarią oraz gospodarzami turnieju Białorusią.

Wyniki 3. dnia turnieju - 4.11.2012 (niedziela)

Węgry - Niemcy 28:35 (15:14)

Portugalia - Czechy 31:25 (14:11)

Polska - Czechy 22:34 (12:17)
Polska: Kapela, Małecki, Chmieliński - Daszek 4, Kużdeba, Niewrzawa 4, Obiała, Walczak 1, Kornecki 2, Gregor 2, Kubała, Genda 2, Rogulski, Abram 4, Mogielnicki, Adamski 3.

Węgry - Portugalia 26:26 (15:13)