Remis Wójcika z beniaminkiem - relacja z meczu KS Meble Wójcik Elbląg - Kar-Do Spójnia Gdynia

KS Meble Wójcik Elbląg równo z syreną kończącą spotkanie zremisował przed własną publicznością z beniaminkiem ligi drużyną Kar-Do Spójnia Gdynia 23:23.

Anna Dembińska

Gospodarze po sromotnej porażce z Warmią Olsztyn bardzo chcieli się zrehabilitować i zgarnąć komplet punktów w meczu z gdynianami. Spójnia natomiast, po kilku porażkach, straciła wysokie miejsce w tabeli i by utrzymać kontakt z czołówka również potrzebowała zwycięstwa.

Spotkanie lepiej rozpoczęli elblążanie, którzy po rzutach Kamila Dukszto i Mirosława Ośko prowadzili 2:0. Mocną i agresywną obronę gospodarzy zdołał przełamać dopiero w 6. minucie meczu Marcin Miedziński, zdobywając pierwszego gola dla swojej drużyny. Dzięki dobrej grze blokiem oraz skutecznych interwencjach w bramce Marka Wróbla, szczypiorniści Wójcik zdołali po 18 minutach meczu wypracować sobie cztery bramki przewagi (11:7). Cztery minuty później za nieprzepisowe zagranie czerwoną kartką został ukarany elbląski golkiper. Jednak absencja Wróbla między słupkami niewiele pomogła gdynianom. Gospodarze do końca pierwszej połowy kontrolowali wynik i na przerwę schodzili prowadząc 15:12.

Zmiana stron pozytywnie wpłynęła na grę przyjezdnych, którzy w 34. minucie zdobyli bramkę kontaktową (15:14). Elblążanie popełniali proste błędy, nie potrafili wykorzystać gry w przewadze, co skutkowało tym, że Gdynia nie tylko doprowadziła do remisu, ale w 48. minucie wyszła na jednobramkowe prowadzenie (20:19). 10 minut później, po rzucie Karola Radeckiego, przyjezdni prowadzili już dwoma bramkami i wydawało się, że mecz rozstrzygnie się na ich korzyść. Jednak w odpowiedzi swoją szóstą bramkę zdobył Leszek Michałów i tablica świetlna wskazywała 22:23 dla Gdyni. 6 sekund przed syreną kończącą mecz sędziowie odgwizdali błąd Kar-Do. Gospodarze błyskawicznie ruszyli do kontry, którą celnym rzutem zakończył Michał Gryz. Elbląg zdołał wyrównać 23:23.

Wójcik Meble Elbląg - Kar-Do Spójnia Gdynia 23:23 (15:12)

Wójcik: Wróbel, Rycharski, Krawczyk - Michałów 6, Ośko 6, Dukszto 4, Dawidowski 3, Gryz 2, Maluchnik 2, Spychalski, Lipczyński, Grablewski, Fonferek, Lewandowski, Szczepański.
Kary: 6 minut
Karne: 5/7

Kar-Do: Trojański, Zimakowski - Nowaliński 5, Miedziński 3, Radecki 3, Kupiec 3, Gębala M. 2, Wróbel 2, Karpiński 2, Wesołek 2, Gębala S. 1, Babieracki, Dorsz, Bronk, Pacholarz, Andrzejewski.
Kary: 10 minut