KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Remigiusz Lasoń i Witalij Nat ze złamaniami

O prawdziwym pechu w bieżącym sezonie może mówić rozgrywający NMC Powen Zabrze, Remigiusz Lasoń. Zawodnik powrócił do gry po kontuzji dopiero niedawno i znów doznał urazu.

Alicja Chrabańska
Alicja Chrabańska

Gracz kolejnej kontuzji dłoni nabawił się w meczu z Vive Targami Kielce. Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie, zawodnik opuścił parkiet długo leżąc pod opieką ekipy pogotowia poza linią boczną boiska. - W drugiej połowie meczu z Vive Targami Kielce oddawałem rzut na bramkę przeciwnika i niestety zostałem sfaulowany przez któregoś z graczy z Kielc. Dostałem bardzo mocne uderzenie w dłoń, którą nie tak dawno miałem operowaną. Ból był na tyle duży, że musiałem opuścić boisko - poinformował Remigiusz Lasoń.

Po ustaleniu diagnozy okazało się, że rozgrywający ma złamany palec, a to wyklucza go z gry i treningów. - Okazało się, że mam złamany palec wskazujący, to wynik brutalnego faulu jak i mojej dysfunkcji w stawie prawej dłoni po poprzednim urazie- powiedział gracz.

Pod koniec roku przeprowadzona zostanie operacja, w styczniu zawodnik powróci do treningów. - Po konsultacji z panem doktorem Zbyszkiem Kwiatkowskim okazało się, że ręka musi być jakiś czas w unieruchomieniu, żeby kość się dobrze zrosła. Zabieg odbędzie się z końcem roku i będzie miał na celu wyciągniecie śrub oraz metalowej płytki i uwolnienie ścięgna ze zrostu kostnego. Dzięki temu z początkiem stycznia będę już mógł w pełni przygotowywać się do drugiej części sezonu - stwierdził rozgrywający.

W meczu z Kielcami ucierpiał także Witalij Nat. Zawodnik doznał kontuzji około 18 minuty, jednak dokończył spotkanie. Dopiero prześwietlenie wykazało, że Witek ma złamany kciuk, a o jego grze w najbliższych spotkaniach zdecydują lekarze.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • jelo Zgłoś komentarz
  No to wielkie osłabienie dla NMC Powenu Zabrze. Remigiusz Lasoń i Witalij Nat to gracze, którzy są/byli podstawowymi zawodnikami tego zespoły. Bez nich sam Mariusz Jurasik wiele nie pomoze,
  Czytaj całość
  oby szybko wrócili do zdrowia. Ceikawe dlaczego ostatnio nie grał Kamil Mokrzyki? Jakaś kontuzja czy cos innego?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×