Niebieskie tłem dla Zagłębia - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin

W meczu jedenastej kolejki Superligi kobiet KPR Ruch Chorzów uległ Zagłębiu Lubin 20:26 (10:17). Miedziowe obroniły drugą pozycję po pierwszej rundzie, Ruch spadł na miejsce dziesiąte.

Tomasz Boryn

Mecz rozpoczął się od udanej interwencji powracającej po kontuzji Monika Wąż, chwilę później również z dobrej strony pokazała się Natalia Tsvirko. Worek z bramkami otworzyła Kinga Byzdra, ale momentalnie wyrównała Kinga Grzyb. Ucieczka Miedziowych rozpoczęła się w 7. minucie po dwóch bramkach Agnieszki Jochymek. Z każdą następną minutą pierwszej połowy przewaga Miedziowych wzrastała. Niebieskie nie wykorzystały dwóch rzutów karnych, a sama Agnieszka Pieniowska zaliczyła cztery straty. Wyróżnić trzeba Karolinę Semeniuk-Olchawę, która w pierwszych trzydziestu minutach zdobyła pięć bramek. Rozgrywająca ustaliła też wynik do przerwy, kiedy na kilka sekund przed końcem oddała przytomny rzut, który przeleciał obok uśpionej obrony Ruchu i wpadł do bramki.

W drugiej połowie pierwsza do bramki trafiła Kaja Załęczna. Dopiero w 36. minucie odpowiedziała Natalia Lanuszny. Wśród chorzowianek tradycyjnie zawiodły rozgrywające, które były tłem dla rozpędzonej Kingi Byzdry. - Próbowałem dziś różnych wariantów z rozgrywającymi, niestety żaden należycie nie zadziałał – mówił niepocieszony po spotkaniu Janusz Szymczyk.

W 55. minucie przy stanie 24:17 dla Zagłębia o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń. Jego podopieczne po przerwie rzuciły trzy bramki pod rząd i przewaga gości stopniała do czterech bramek. Chwilę później do do protokołu wpisała się Vanessa Jelić, a wynik spotkania na minutę przed końcową syreną ustaliła Jelena Bader..

KPR Ruch Chorzów - MKS Zagłębie Lubin 20:26 (10:17)

Ruch: Wąż, Montowska - Grzyb 5, Migała 3, Jasinowska 4, Lanuszny 4, Pieniowska 2, Pekun, Rzeszutek, Jovović 1, Sucheta 1, Rodak, Kempa.
Kary: Pieniowska, Sucheta,

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz - Załęczna 3, Pałgan, Semeniuk-Olchawa 7, Paluch, Jelić 2, Bader 1, Jochymek 6, Byzdra 5, Kobzar 2
Kary: Paluch, Załęczna, Jelić

Sędziowie: Pelc, Pretzlaf