Smutne zakończenie w Lesznie - relacja z meczu Arot Astromal Leszno - Polski Cukier-Pomezania Malbork

Porażką zakończyli 2012 rok szczypiorniści Arotu Astromal Leszno. Podopieczni Ryszarda Kmiecika ulegli, co warto dodać w pełni zasłużenie, Polski Cukier-Pomezanii Malbork 26:33 (14:17).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Początek meczu nie zapowiadał jednak porażki leszczyńskich zawodników. Arot świetnie zaczął spotkanie, wręcz natychmiastowo obejmując dwubramkową przewagę. Spora w tym zasługa twardej i bezpardonowej postawy w defensywie, która umiejętnie wybijała malborskich rywali z uderzenia.

Przyjezdni z czasem zdołali jednak odrobić straty. Choć do 24. minuty rywalizacja toczyła się wręcz bramka za bramkę, to w końcowych minutach skuteczne interwencje bramkarza Pomezanii, połączone z szybkimi kontratakami w wykonaniu Bartosza Walaska i Łukasza Cielątkowskiego, zapewniły ekipie z Malborka trzybramkowe prowadzenie po pierwszej połowie (17:14).

Druga część meczu rozpoczęła się od kolejnych ataków Pomezanii, która z każdą kolejną minutą powiększała swą przewagę. Dobrze wyglądała gra w obronie malborczan, co po końcowym gwizdku doceniał trener Igor Stankiewicz: - Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy w defensywie w dzisiejszym dniu. To zapewniło nam jak najbardziej zasłużone zwycięstwo.

Po zmianie stron wygrana gości zagrożona była tylko raz, gdy leszczyńscy zawodnicy odrobili część strat zmieniając obronę na 4+2. Do siatki trafiali liderzy Arotu Krzysztof Misiaczyk i Jakub Wierucki, lecz przyjezdni szybko opanowali sytuację, w końcowych minutach nawet powiększając dystans do siedmiu bramek.

Wygrana Pomezanii, przy jednoczesnej porażce Wybrzeża Gdańsk sprawiła, że malborczanie zakończyli 2012 rok na 3. pozycji, ustępując gdańszczanom jedynie gorszym bilansem bramkowym. Arot natomiast jest dziewiąty i nad miejscem barażowym ma cztery punkty przewagi.

Arot Astromal Leszno - Polski Cukier-Pomezania Malbork 26:33 (14:17)

Arot: Musiał, Maziarz - J. Wierucki 6, Misiaczyk 5, M. Wierucki 4, Giernas 3, Nowak 2, Meissner 2, E. Szkudelski 2, Kajzer 1, Przekwas 1, Krystkowiak, Łuczak, Maleszka.

Pomezania: R. Kądziela, P. Kądziela, Sibiga - Boneczko 6, Cielątkowski 6, Cieślak 6, Perwenis 5, Derdzikowski 4, Walasek 3, Babicki 3, Kawczyński, Jaszczyński, Lipiński.

Kary: Arot - 14 min.; Pomezania - 10 min.

Sędziowali: Korneliusz Habierski oraz Grzegorz Skrobak (woj. dolnośląskie).