Sroga lekcja dla młodzieży - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia

Piłkarki Vistalu Łączpol Gdynia są już o krok od awansu do półfinału Pucharu Polski. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu i zarazem debiucie Jensa Stefenssena gdynianki pokonały KPR Jelenia Góra 37:27.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Mistrzynie Polski miały na Dolnym Śląsku ułatwione zadanie, w jeleniogórskim zespole zabrakło bowiem dwóch czołowych strzelb - Joanny Załogi i Anny Fursewicz. Pomimo tego mecz w pierwszych minutach był dość wyrównany. Gdynianki co prawda od początku dyktowały warunki gry, jednak młody zespół KPR-u dzielnie dotrzymywał im tempa.

W 10. minucie podopieczne trenera Jensa Steffensena wygrywały 7:5. Jak zawsze silnym punktem przyjezdnych była Patrycja Kulwińska, na jeleniogórskim parkiecie świetnie radziła sobie także Katarzyna Duran, która zaskakiwała bezradne bramkarki rywalek rzutami z drugiej linii. W zespole gospodyń wyróżniała się natomiast Emilia Galińska, która dyrygowała grą drugiej linii KPR-u. W 16. minucie Vistal wygrywał 10:9, dziewięć minut później było 15:13, dlatego też gdynianki w pełni zasłużenie zeszły na przerwę prowadząc 18:16.

Przełom nastąpił tuż po zmianie stron. Na listę strzelców dwukrotnie wpisała się Duran, między słupkami bramki Vistalu kilka skutecznych interwencji zanotowała Małgorzata Gapska i w 35. minucie gdynianki wygrywały już 25:18. Widząc taki obrót wydarzeń opiekunka KPR-u Małgorzata Jędrzejczak desygnowała do gry zawodniczki rezerwowe.

- Nie będę ukrywała, że dla nas najważniejsza jest liga. W drugiej połowie weszły dziewczyny, które do tej pory nie miały takiej możliwości i to odbiło się na wyniku - stwierdziła po końcowym gwizdku trenera jeleniogórzanek. Vistal konsekwentnie powiększał swą przewagę, w 49. minucie doprowadzając do stanu 32:22. Do końca meczu gospodynie nie zdołały już zmniejszyć strat, przez co rewanżowe spotkanie wydaje się wyłącznie formalnością.

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 27:37 (16:18)

KPR: Szalek, Kozłowska - Galińska 6, A. Mączka 4, M. Mączka 3, Skoczyńska 3, Buklarewicz 2, Figiel 2, Michalak 2, Rupp 2, Wiertelak 2, Skalska 1, Kubicka, Uzar, Żakowska.

Vistal: Gapska, KowalczykKulwińska 6, Andrzejewska 5, Duran 5, Mateescu 5, Petrinja 5, Koniuszaniec 4, Krnić 3, Janiszewska 1, Królikowska 1, Pawłowska 1, Zych 1, Kozłowska, Sulżycka.

Sędziowali: Tomasz Kondziela oraz Marcin Pytlik.