Media o meczu Słowenia - Polska: Spali i przegrali

Gorycz porażki musieli przełknąć polscy szczypiorniści w konfrontacji ze Słowenią na MŚ w Hiszpanii, przegrywając 24:25 (14:11). Co na temat tego spotkania piszą polskie media?

Paweł Nowakowski

Przegląd Sportowy: Fatalna druga połowa i pierwsza porażka Polaków
Była walka do końca, były emocje, ale potworna nieskuteczność biało-czerwonych okazała się główną przyczyną wczorajszej porażki. Nie da się wygrać meczu, gdy marnuje się tak wiele stuprocentowych sytuacji. Polacy dobrze grali w obronie, ale samą defensywą meczu się nie wygra. Tak jak często bywało - Polacy przegrali sami ze sobą.

Dziennik: Katastrofa w drugiej połowie. Polacy przegrali ważny mecz
Nasi szczypiorniści po pierwszej połowie meczu ze Słowenią prowadzili 14:11 i wydawało się, że mają go pod kontrolą. Jednak drugą część zaczęli katastrofalnie. Stracili 8 goli, a rzucili tylko jedną bramkę. W efekcie fatalna skuteczność sprawiła, że przegrali swój pierwszy mecz na MŚ w Hiszpanii. Po tej porażce nasze szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie zmalały praktycznie do zera.

Dziennik Wschodni: Pierwsza porażka biało-czerwonych na MŚ
Po dwóch zwycięstwach z rzędu piłkarze ręczni reprezentacji Polski musieli przełknąć gorzką pigułkę. We wtorek "biało-czerwoni" przegrali ze Słowenią 24:25. Podopieczni trenera Michaela Bieglera mają czego żałować, bo po pierwszej połowie prowadzili 14:11 i wydawało się, że zaliczą trzecie zwycięstwo z rzędu. Niestety po przerwie rywale wzięli się ostro do pracy i błyskawicznie odrobili straty, a po chwili wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca.

Fakt: Spali i przegrali
Co oni zrobili?! Polscy piłkarze ręczni prowadzili w mistrzostwach świata ze Słowenią 14:11 po pierwszej połowie. Potem „zasnęli”. Stracili 8 goli - strzelając tylko jednego! Przegrali mecz 24:25. Pierwsze trzynaście minut drugiej połowy to 8:1 dla Słowenii!!! Potem nasi trochę odrobili straty, ale nadal byli nieskuteczni – pudłowali w stuprocentowych sytuacjach.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas --->>>

Super Express: Słoweński bramkarz rozgryzł Polaków
Mimo przewagi w pierwszej połowie, polscy piłkarze ręczni nie dali rady faworytom grupy C mistrzostw świata - Słoweńcom. Przegrali 24:25 i teraz pozostaje im walka o 2. miejsce w grupie eliminacyjnej. Wczoraj w Saragossie po przerwie z biało-czerwonymi stało się coś dziwnego i niewytłumaczalnego.

Gazeta Wyborcza: Prost zatrzymał Polaków
Fatalna skuteczność zadecydowała o pierwszej porażce reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Po porażce ze Słowenią 24:25 szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie mocno zmalały.

Rzeczpospolita: Spokojny sen po przerwie
To był pierwszy poważny sprawdzian naszej drużyny na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Zwycięstw z Białorusią i Arabią Saudyjską nie można brać do końca na poważnie, bo te drużyny w światowej piłce ręcznej nic nie znaczą. Wczorajszy mecz miał dać nam odpowiedź na pytanie, w którym miejscu jesteśmy. Polacy zagrali jak zwykle: świetnie w pierwszej połowie i źle w drugiej, ale tym razem budzik zadzwonił za późno i zabrakło indywidualności, które potrafiłyby ponieść drużynę na swoich plecach do zwycięstwa.

Statystyki Polaków po meczu ze Słowenią Słoweńskie media: Polacy zostali sparaliżowani