Derby Opolszczyzny dla Gwardii - relacja z meczu ASPR Zawadzkie - Gwardia Opole

W meczu 15. kolejki I ligi gr. B lider rozgrywek z Opola dość pewnie pokonał swojego lokalnego rywala. W drugiej części meczu opolanie na chwilę stracili jednak kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.
Wiktor Gumiński

Pierwszy kwadrans rywalizacji był wyrównany. Czytelne i długie rozgrywanie akcji przez gospodarzy nie odbijały się na wyniku (8:10), ponieważ dobrą skutecznością popisywali się trzej rozgrywający z Zawadzkiego: Michał Piech, Łukasz Gradowski i Marcel Ungier. W tym fragmencie meczu rzucili oni wszystkie bramki dla swojego zespołu. W szeregach gości najmocniej kąsał Marceli Migała. Od 15. minuty opolanie rozpoczęli jednak proces doszczętnej destrukcji przeciwnika. Z akcji na akcję coraz lepiej w ich bramce spisywał się Sławomir Donosewicz, a skuteczna obrona dawała im ponadto kolejne okazje do kontrataków, które z zabójczą skutecznością wykańczali Paweł Prokop oraz Michał Drej. ASPR w ofensywie nie potrafił zaproponować żadnych nowych rozwiązań, w ogóle nie podejmując prób gry z kołem i skrzydłowymi.

Od początku drugiej połowy szkoleniowiec Gwardii Marek Jagielski wypuścił do boju kompletnie nową "szóstkę" do gry w polu. Boiskowe wydarzenia szybko pokazały , że ta decyzja okazała się zbyt odważna. Między 30. a 45. minutą opolanie zdobyli zaledwie 3 gole, grając bardzo nonszalancko i pudłując w wielu sytuacjach. Gospodarze, w których szeregach brylował Gradowski, odpowiedzieli w tym samym czasie aż 10 trafieniami, niemalże doprowadzając do remisu (22:23). Od tego momentu lider zaczął już jednak stopniowo odzyskiwać kontrolę nad przebiegiem meczu. 3 trafienia z rzędu zanotował kołowy Oskar Serpina, a następnie nie popisał się Gradowski, marnując karnego i otrzymując 2 minuty kary. W 55. minucie Gwardia znów odzyskała znaczne prowadzenie - 30:25, pieczętując tym samym swoje 14. zwycięstwo w obecnym sezonie.

ASPR Zawadzkie - Gwardia Opole 27:34 (12:20)

ASPR: Kruk, Studziński - Gradowski 8, Piech 6, Płonka 5, Skowroński 2, Ungier 2, Kozłowski 1, Kaczka 1, Kulej 1, Włoka 1, Albingier

Gwardia: Romatowski, Donosewicz, Fiodor - Migała 4, Szolc 4, Prokop 4, Serpina 4, Swat 4, Płócienniczak 3, Knop 3, Kulak 2, Śmieszek 2, Adamczak 2, Drej 2, Kłoda, Krzyżanowski

Karne: ASPR - 2/3, Gwardia - 1/1

Kary: ASPR - 4 min. (Gradowski, Kulej - 2 min.), Gwardia - 4 min. (Śmieszek, Szolc - 2 min.)