Droga do I ligi - relacja z meczu SPR Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Dziesiątej porażki w sezonie doznała drużyna Chrobrego w meczu 14. kolejki PGNiG Superligi. Głogowianie w słabym stylu ulegli ekipie Piotrkowianina i ich sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza.

Sabina Szydłowska

- Ostatnie mecze pokazały, że pewne elementy w grze zaczęły nam już wychodzić. W stosunku do jesieni ubiegłego roku widzę postępy w grze w ataku i obronie - mówił przed meczem o pierwsze ligowe punkty w tym roku Zbigniew Markuszewski. Słowa trenera głogowskiej siódemki w żaden sposób nie miały odzwierciedlenia na parkiecie w stylu gry jego podopiecznych. Zespół Chrobrego po dłuższej przerwie w rozgrywkach nie zdołał przełamać złej passy i zanotował kolejną gorzką porażkę.

Jedynie na początku spotkania na boisku trwała wyrównana walka, kiedy to w 8. minucie na tablicy świetlnej widniał rezultat remisowy 3:3. Później z każdą chwilą przyjezdni zaczynali coraz śmielej poczynać sobie na parkiecie. I trzeba przyznać, iż zasługa w tym również szczypiornistów Chrobrego, którzy nie stawiali żadnego oporu przeciwnikowi i w grze których aż roiło się od pomyłek. Głogowianie prezentowali nieskładne akcje w ataku, popełniając przy tym wiele banalnych, niewymuszonych błędów. Razili nieskutecznością, nie potrafiąc znaleźć recepty na dobrze tego dnia dysponowanego w bramce gości Piotra Nera. Już po 20 minutach przegrywali 5:11, a dwie, w krótkim odstępie czasowym, przerwy na żądanie trenera Markuszewskiego nie przyniosły oczekiwanego skutku. Do szatni obie drużyny zeszły przy wyniku 9:14, a styl gry gospodarzy nie wróżył kibicom zgromadzonym w hali im. Ryszarda Matuszaka pozytywnych wrażeń w drugiej części pojedynku.

Po przerwie sytuacja na parkiecie nie uległa zmianie. Przyjezdni cały czas kontrolowali wynik spotkania, osiągając w pewnym momencie nawet 7 bramek przewagi. Gospodarze wydawali się być zupełnie bezradni wobec poczynań rywala z Piotrkowa. Szkoleniowiec głogowian nie potrafił w żaden sposób odmienić gry swojej drużyny. Ponadto posiadał bardzo ograniczoną możliwość rotacji składem, bowiem do swojej dyspozycji miał jedynie czterech rozgrywających. Z powodu kontuzji w tym meczu wystąpić nie mogli Mariusz Gujski oraz Adam Świątek, a Tomasz Mochocki pojawił się na parkiecie jedynie do egzekwowania rzutów karnych. Ostatecznie podopieczni Tadeusza Jednoroga z Głogowa wywieźli jak najbardziej zasłużony komplet punktów, który może mieć niebagatelne znaczenie w kontekście walki o miejsce w pierwszej ósemce, które zagwarantuje udział w rundzie play-off, jak również pewny byt w Superlidze w kolejnym sezonie.

Końcowe cztery bramki różnicy, to i tak był najmniejszy wymiar
kary tego dnia dla szczypiornistów z Głogowa. Kolejna porażka mocno skomplikowała