Gaz-System Pogoń upokorzyła Czuwaj (wynik)

W jedynym rozegranym w sobotę spotkaniu 15. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn Gaz-System Pogoń Szczecin rozbiła Czuwaj Przemyśl 38:21 (20:10). Portowcy awansowali na ósme miejsce w tabeli.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Choć przed pierwszym gwizdkiem przemyscy zawodnicy zapowiadali zrewanżowanie się za druzgocącą klęskę w pierwszej rundzie rozgrywek (23:44), to po pierwszych dwudziestu minutach sobotniego pojedynku jasnym było, że komplet punktów zgarnie Gaz-System Pogoń. Podopieczni Rafała Białego dominowali na parkiecie, przewyższając swych rywali w każdym aspekcie gry. Do przerwy Portowcy wygrywali 20:10, a w drugiej części meczu powiększyli swą przewagę do trzynastu trafień.

Kapitalne zawody w barwach szczecińskiego zespołu zagrał duet Wojciech Zydroń - Mateusz Zaremba, który do spółki zdobył 19 bramek. Na pochwałę zasłużył także Jacek Wardziński (5 trafień). Dzięki zwycięstwu Gaz-System Pogoń awansowała na 8. miejsce w tabeli. Czuwaj pozostaje czerwoną latarnią PGNiG Superligi.

Czuwaj Przemyśl - Gaz-System Pogoń Szczecin 21:38 (10:20)
Najwięcej bramek: dla Czuwaju - Radek Śliwka 3, Paweł Stołowski 2, Mateusz Kroczek 2, dla Pogoni - Wojciech Zydroń 10, Mateusz Zaremba 9, Jacek Wardziński 5.

Zagłębie Lubin - KS Azoty Puławy / 10.02.2013, godz. 17:00

Siódemka Miedź Legnica - SPR Chrobry Głogów / 10.02.2013, godz. 18:00

PGNiG Superliga: Grupa Select