Azoty rozbiły Zagłębie, Chrobry na łopatkach (wyniki)

W niedzielę szczypiorniści z PGNiG Superligi dokończyli rozgrywaną na raty 15. kolejkę spotkań. Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni Azotów Puławy.

W Lubinie szczypiorniści Zagłębia liczyli, że uda im się sprawić niespodziankę i pokonać wyżej notowane Azoty Puławy. W przeszłości Miedziowi już nie raz ogrywali tego rywala. Tym razem jednak zespół Marcina Kurowskiego zdeklasował lubinian. Po 20 minutach Azoty prowadziły już 10:5 i systematycznie powiększały przewagę. W 25 minucie parkiet opuścił Krzysztof Łyżwa, który doznał groźnej kontuzji. Azoty kontynuowały świetną grę i w 50 min prowadziły już 24:12. Ostatecznie goście wygrali 26:18 i potwierdzili wysoką formę.

W Legnicy zmierzyły się zespoły walczące o utrzymanie. Piłkarze ręczni Siódemki Miedzi tym razem spotkanie zakończyli zwycięstwem, pokonując Chrobrego Głogów. Zespół Zbigniewa Markuszewskiego po raz kolejny zaprezentował się fatalnie. Legniczanie od początku spotkania utrzymywali skromną przewagę, do szatni schodząc już z zaliczką czterech trafień 13:9. W drugiej połowie legniczanie kontrolowali grę, a bezradni głogowianie nie byli w stanie zniwelować strat. Siódemka Miedź zwyciężyła 23:19 i wywalczyła niezwykle cenne punkty.

Zagłębie Lubin - KS Azoty Puławy 18:26 (8:15) Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Wojciech Gumiński 5; dla Azotów - Michał Szyba 6, Piotr Masłowski 5, Przemysław Krajewski 3.

Siódemka Miedź Legnica - SPR Chrobry Głogów 23:19 (12:9)