Pogoń bez szans - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin

Vistal Łączpol Gdynia nie dał żadnych szans zawodniczkom Pogoni Szczecin i w meczu 19. kolejki superligi bez problemu wygrał 34:18.

Krzysztof Lewandowski

Dodatkowym smaczkiem przed tym meczem był fakt, że do Gdyni w roli trenera przyjechał Adrian Struzik, który ostatnie kilka lat pracował dla drużyny Vistalu oraz eks gdynianki: Monika Głowińska, Katarzyna Sabała oraz Monika Stachowska. Ambicje szczecińskiej drużyny są duże i na mecz zawitał także prezes szczecińskiego klubu, który jednak nie wyglądał na zadowolonego z przebiegu tego spotkania.

Pierwszą akcję meczu zamieniła na bramkę Agata Cebula i było to jedyne prowadzenie Pogoni Szczecin w tym meczu. Następne akcje to szybkie ataki Vistal Łączpolu. Dwie bramki gdyńskiej skrzydłowej Katarzyny Koniuszaniec oraz Karoliny Sulżyckiej, która w tym meczu wystąpiła już w koszulce pod nowym nazwiskiem Kalska i na tablicy widniało 3:1. Zawodniczki ze Szczecina nie chciały jednak dać odskoczyć swoim rywalkom. Prym w ekipie grodu gryfa wiodła Monika Stachowska i to dzięki jej bramkom na początku spotkania jej drużynę dzielił mały dystans do gdynianek. Po kwadransie gry było 8:7 dla mistrzyń Polski i trener Jens Steffensen poprosił o czas.

Po krótkiej przerwie rzut ze skrzydła Katarzyny Koniuszaniec obroniła Adrianna Płaczek a w kontrze faulowane były szczecinianki. Dwie minuty ujrzała Ana Petrinja a rzut karny próbowała wykorzystać Monika Stachowska, która nie dała rady pokonać Beaty Kowalczyk nawet przy dobitce. Gdynianki zaczęły grać uważniej i mocniej w obronie dzięki czemu objęły trzy bramkowe prowadzenie (11:8). Dobra postawa golkiperki Vistalu dała do przerwy prowadzenie 16:12.

W drugiej połowie nastąpił prawdziwy popis gry ze strony drużyny z Gdyni. W 40. minucie meczu było już 24:16 po bramce Patrycji Kulwińskiej. Drugą część spotkania można podsumować pisząc, że od 42 minuty do końca meczu Vistal dał sobie wbić tylko jedną bramkę i to w ostatnich sekundach spotkania! Bardzo dobra gra w obronie i szybkie ataki wystarczyły aby rozbić Pogoń Szczecin 34:18.

Vistal Łączpol Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 34:18 (16:12)

Vistal Łączpol Gdynia: Gapska, Kowalczyk - Koniuszaniec 7, Mateescu 5, Kalska 4, Kulwińska 4, Zych 4, Krnić 3, Królikowska 2, Białek 1, Andrzejewska 1, Duran 1, Pawłowska 1, Petrinja 1

Pogoń Baltica Szczecin: Adamska, Płaczek - Stachowska 5, Agova 3, Cebula 3, Jaszczuk 2, Głowińska 1, Huczko 1, Kucharska 1, Piotke 1, Sabała 1, Jakubowska, Kurjanowicz, Naumenko-Biały, Pasternak, Rostankowska