Męki Vive i Wisły, Azoty zdobyły Kwidzyn

W 18. kolejce spotkań PGNiG Superligi niespodzianek nie było, faworyci łatwo punktów jednak nie zdobyli. Vive Targi Kielce i Orlen Wisła Płock nie zachwyciły.

Sławomir Bromboszcz

W Piotrkowie Trybunalskim łatwej przeprawy nie miało Vive Targi Kielce. Podopieczni Bogdan Wenta bardzo się męczyli w pojedynku z beniaminkiem. Piłkarze ręczni Piotrkowianina do 40 minuty dotrzymywali kroku mistrzowi Polski, remisując 22:22. Później skromne prowadzenie wypracowali kielczanie, którzy w końcówce kontrolowali już losy pojedynku i zwyciężyli 34:29. Zespół posiadający w swoich szeregach tak renomowanych graczy powinien, nawet oszczędzając siły, zaprezentować się znacznie lepiej. Gra zespołu nie podobała się Bogdanowi Wencie, który miał wiele pretensji do swoich graczy.

W Płocku również faworyzowana Orlen Wisła nie miała łatwej przeprawy w starciu z NMC Powenm Zabrze. Podopieczni Cezarego Winklera przed meczem zapowiadali walkę i słowa dotrzymali. Nafciarze po raz kolejny zaprezentowali się poniżej oczekiwań, zabrzanie byli na prawdę bliscy sprawienia niespodzianki. W 35 minucie na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 19:19. Wicemistrzowie Polski zdołali jednak wypracować skromne prowadzenie i wywalczyć cenne punkty. NMC Powen mógł pokusić się o sprawienie niespodzianki, zabrzanie razili jednak nieskutecznością, marnując m.in. cztery rzuty karne.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Świadkami jednostronnego widowiska byli kibice w Głogowie i Szczecinie. Chrobry rozbił AZS Czuwaj Przemyśl 40:26 i wywalczył niezwykle potrzebne punkty w walce o utrzymanie. Gaz-System Pogoń Szczecin zdeklasowała Zagłębie Lubin 40:27 i jest coraz bliższa awansu do fazy play-off. Zagłębie po raz kolejny zaprezentowało się fatalnie, doznając wysokiej porażki.

Niespodzianki nie było także w Mielcu. Zespół Ryszarda Skutnika pewnie pokonał Siódemkę Miedź Legnica. Szczypiorniści z Legnicy tylko w pierwszej połowie toczyli z mielczanami wyrównaną walkę, przegrywając 11:13. Po zmianie stron uwidoczniła się dominacje Tauron Stali, która wypracowała ośmiobramkową przewagę. Mielczanie pewnie zdobyli dwa punkty 28:20.

W najciekawszym spotkaniu kolejki emocji nie brakowało. Azoty Puławy po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonały MMTS Kwidzyn. Gospodarze w pierwszej połowie zdołali wypracować trzybramkowe prowadzenie, jednak w końcówce straty z nawiązką odrobiły Azoty. W drugiej połowie gra nadal toczyła się na styku, nieznaczną inicjatywę posiadali puławianie. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście, który odnieśli cenne zwycięstwo 31:29.

Tauron Stal Mielec - Siódemka Miedź Legnica 28:20 (13:11)
Najwięcej bramek: dla Tauronu - Marek Szpera 6, Damian Krzysztofik, Damian Kostrzewa i Rafał Gliński po 4; dla Siódemki - Michał Prątnicki 7, Adam Skrabania 4, Aleksander Kokoszka 3.

Orlen Wisła Płock - NMC Powen Zabrze 33:29 (17:15)
Najwięcej bramek: dla Wisły - Michał Kubisztal 12, Paweł Paczkowski 6, Valentin Ghionea 5; dla NMC Powen - Mariusz Jurasik 7, Łukasz Stodtko 5, Patryk Kuchczyński 4.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Vive Targi Kielce 29:34 (18:19)
Najwięcej bramek: dla Piotrkowianina - Wojciech Trojanowski 8, Witalij Titow 6; dla Vive - Rastko Stojkovic 8, Michał Jurecki 5.

SPR Chrobry Głogów - Czuwaj Przemyśl 40:26 (20:9)

Gaz-System Pogoń Szczecin  - Zagłębie Lubin 40:27 (22:12)
Najwięcej bramek: dla Gaz-System - Jacek Wardziński 11, Mateusz Zaremba 7; dla Zagłębia - Adam Marciniak 6, Wojciech Gumiński 5.

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 29:31 (15:16) Najwięcej bramek: dla MMTS - Kamil Sadowski 8, Maciej Mroczkowski 6, Michał Adamuszek i Antoni Łangowski po 4; dla Azotów - Piotr Masłowski 6, Michał Szyba, Rafał Przybylski i Przemysław Krajewski po 5.

PGNiG Superliga: Grupa Select