Cenne dwa punkty - relacja z meczu WKS Śląsk Wrocław - Olimpia Piekary Śląskie

Pojedynek Śląska Wrocław z Olimpią Piekary Śląskie nie był porywającym widowiskiem, widoczny był brak koncentracji z obu stron. Lepsi okazali się gospodarze, kontrolując przebieg meczu.

Dawid Matula

W hali Orbita o dwa punkty stanęły do walki zespoły Śląska Wrocław i Olimpii Piekary Śląskie. Wrocławianie wobec porażki Nielby Wągrowiec w meczu na szczycie, mieli doskonałą okazję do zmniejszenia dystansu dzielącego oba zespoły, do trzech punktów. Piekarzanie natomiast walczą o utrzymanie w pierwszej lidze i każdy punkt jest dla nich na wagę pozostania w tej klasie rozgrywkowej. Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze trafiali Piotr Swat i Bartłomiej Koprowski, dając Śląskowi prowadzenie różnicą czterech bramek. Goście próbowali nawiązać walkę jednak defensywa wrocławian była wyjątkowo szczelna. Oba zespoły raziły dekoncentracją w ataku. Pierwsza połowa jak i cały mecz obfitował w proste błędy i niewymuszone straty. Dwóch zawodników WKS-u zostało odesłanych na ławkę kar za proste błędy techniczne. Dzięki dobrej postawie swojej linii defensywnej, gospodarze powiększyli przewagę do pięciu bramek. Na dwie minuty przed przerwą podopieczni Sławomira Szenkela odpowiedzieli dwoma trafieniami pod rząd i ustalili wynik do przerwy 14:11.

Druga połowa to mocne uderzenie graczy Olimpii i dobra postawa dwóch rozgrywających Krzystofa Kurełka i Mariusza Kempysa. Goście po sześciu minutach doprowadzili do remisu 15:15. Jak się później okazało był to ostatni remis w tym spotkaniu. Piłkarzom obu drużyn udzieliła się pora rozgrywania meczu, objawiało się to prostymi stratami i błędami. - Obie drużyny miały takie same warunki. Godzina rzeczywiście dość specyficzna. Jednak uważam, że nie miało to znaczącego wpływu - ocenił Mariusz Kempys. Podopieczni Aleksandra Malinowskiego ponownie odskoczyli na kilka bramek i kontrolowali dalszy przebieg spotkania przede wszystkim mocną i twardą defensywą, w której trzon stanowili Kamil Herudziński, Radosław Wolski i Przemysław Zadura. Taka postawa gospodarzy w obronie ułatwiała udanie interweniować bramkarzowi Marcinowi Schodowskiemu. Piłkarze z Piekar Śląskich mogą mieć do siebie pretensje za niewykorzystane, aż cztery rzuty karne! Goście nie postawili trudnych warunków wojskowym. Ostatecznie Śląsk Wrocław pokonał Olimpię Piekary Śląskie zdobywając cenne punkty w kontekście walki o baraże do Superligi.

Po meczu powiedzieli:

Rozgrywający Olimpii Piekary Śl. Mariusz Kempys: Może troszeczkę za mało było wiary w zwycięstwo, tak mi się wydaję. Śląsk prowadził niewielką różnicą, dobrze bronił bramkarz. W drugą połowę lepiej weszliśmy i znowu w kluczowych momentach nie trafialiśmy, czterech karnych nie wykorzystaliśmy. Przyjechaliśmy walczyć o dwa punkty. Moim zdaniem w pierwszej lidze nie ma, aż tak mocnych drużyn, z każdym możemy powalczyć. Jednak nie umniejszam tutaj siły Śląska gdyż praktycznie przez cały mecz kontrolowali wynik.

Trener Śląska Wrocław Aleksander Malinowski: Graliśmy trochę nierówno, falami, ale cały czas mieliśmy mecz pod kontrolą. Ważne są dwa punkty, bo wciąż nie składamy broni i walczymy dalej o awans.

Śląsk Wrocław - Olimpia Piekary Śląskie 30:24 (14:11)

Śląsk:  Zadura 7, Swat 6, Wróblewski 5, Koprowski 5, Herudziński 3, Kłos 2, Wolski 1, Gałat 1, Celek, Piłat, Schodowski, Philippe, Krzywda, Grobelny.

Olimpia: Kempys 7, Kurełek 5, Rosół 3, Smolin 3, Ogórek 2, Tatz 2, Chojniak 1, Badnarczyk 1, Adamkiewicz, Zarzycki, Wicik, Dworaczek, Parzonka.

Kary: Śląsk - 16 min. (Swat 4 min., Wróblewski 4 min., Wolski 2 min., Koprowski 2 min., Celek 2 min., Piłat 2 min.); Olimpia - 14 min. (Ogórek 4 min., Kurzawa 4 min., Rosół 4 min., Chojniak 2 min.)

Rzuty karne: Śląsk - 3/3; Olimpia - 3/7.

Sędziowie: Andrzej Gratunik (Zielona Góra), Mariusz Wołowicz (Ostrów Wlkp.)