Czuwaj w pełnym składzie z Chrobrym, wraca Basiak

Marcin Basiak powraca do składu Czuwaju Przemyśl po blisko pięciomiesięcznej przerwie w grze. Wychowanek Stali Mielec z pewnością wystąpi w czwartkowym meczu Harcerzy z SPR Chrobrym Głogów.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
31-letni Basiak pauzował od początku grudnia, kiedy to na jednym z treningów przed meczem 12. kolejki PGNiG Superligi z KS Azotami Puławy doznał złamania kości śródstopia. Nominalny skrzydłowy, będący wówczas podstawowym rozgrywającym Czuwaju, długo przechodził rehabilitację a jego planowany powrót na parkiet przedłużał się z tygodnia na tydzień.

Pierwsze wzmianki o powrocie wychowanka Stali Mielec pojawiły się pod koniec lutego: - Jeszcze dwa tygodnie i powinien być gotowy do gry - mówił wówczas jeden z trenerów Harcerzy Bogusław Kubicki. Okres ten wydłużył się jednak do blisko półtorej miesiąca. Teraz trener Kubicki nie ma już wątpliwości: - Gramy w pełnym składzie, Marcin wrócił już do treningów i zagra w czwartek z Chrobrym - wyznał.

Jedynymi nieobecnymi w kadrze Czuwaju będą Jozef Hantak i Adrian Szczepaniec. Ten pierwszy nie zdążył jeszcze zadebiutować w barwach Czuwaju, po tym jak w trakcie sezonu przygotowawczego zerwał więzadło w kolanie. Przemyski golkiper zmaga się natomiast z kontuzją kostki, której nabawił się podczas jednego z treningów.
Basiak w ataku na bramkę Orlen Wisły Basiak w ataku na bramkę Orlen Wisły
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×