Puchar EHF: Słoweńcy zaskoczyli Frisch Auf!, remis w Mariborze

Remisem 26:26 zakończyło się jedyne sobotnie spotkanie 1/4 finału Pucharu EHF, w którym RK Maribor Branik zmierzył się z Frisch Auf! Göppingen. Rewanż 27 kwietnia w Niemczech.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Faworyzowani podopieczni Velimira Petkovicia przejęli inicjatywę sobotniej potyczki już w pierwszych minutach. Goście, natchnieni głośnym dopingiem licznie przybyłych do Maribora kibiców z Göppingen oraz świetnymi interwencjami Primoza Prosta, szybko wyszli na prowadzenie 8:5, które w 21. minucie powiększyli do stanu 12:7.

Ambitni gospodarze przed przerwą odrobili jednak część strat (13:15), doganiając obrońcę tytułu tuż po zmianie stron (17:17). Bardzo dobre zawody zaliczał młody rozgrywający Miha Zarabec (6 bramek), a w kilku akcjach pokazał się też Chorwat Nikola Spelić (4 trafienia).

Przed końcową syreną żaden z zespołów nie przechylił szali zwycięstwa na swą korzyść, przez co w rewanżowym meczu sprawa awansu jest kwestią otwartą. Faworytami będą jednak gracze Frisch Auf!, którzy w tegorocznej edycji Pucharu EHF wygrali wszystkie spotkania na własnym parkiecie.

RK Maribor Branik - Frisch Auf! Göppingen 26:26 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Maribora - Miha Zarabec 6, Milan Mirković, Matjaz Mlakar, Simon Razgor oraz Nikola Spelić - po 4; dla Göppingen - Momir Rnić 10, Christian Schöne 5, Pavel Horak 4.