Ruch rozgromił Piotrcovię - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia

Drużyna Ruchu Chorzów powrót po remoncie do swojej starej hali miała wręcz wymarzony. Niebieskie rozgromiły Piotrcovie i opuściły przedostatnie miejsce w tabeli Superligi.

Tomasz Boryn

Spotkanie lepiej rozpoczęły chorzowianki. Już po dziesięciu minutach gry prowadziły one 5:1. Gospodynie przede wszystkim bardzo dobrze grały w obronie, którą dyrygowała Żaneta Sucheta. Jej interwencje uniemożliwiały skuteczne ataki Agacie Wypych oraz Joannie Wadze. W ataku przyzwoicie spisywała się Agnieszka Pieniowska, autorka pięciu bramek. W pierwszej części kontakt z rywalkami zawodniczkom Piotrcovii udawało się utrzymać dzięki skutecznym rzutom z drugiej linii Anny Szafnickiej. Jednak już do przerwy Ruch prowadził 12:7.

Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch bramek Kingi Grzyb. Po niej nastąpiły seria trzech rzutów karnych dla gości. Na linii siódmego metra wzorowo spisywała się Wypych. Ruch odpowiedział trzema trafieniami i prowadził w 40. minucie 15:10. Przez kolejne sześć minut sędziowie podyktowali kolejne dwa rzuty karne dla Piotrcovii oraz odesłali na ławkę kar trzy zawodniczki Ruchu. Taka sytuacja oburzyła Zenona Łakomego, który na wniosek delegata został upomniany przez sędziów żółtą kartką.

W 46. minucie po skutecznym rzucie Wypych z siódmego metra na tablicy wyników było 15:12. Było to jednak ostatnie trafienie gości w tym spotkaniu. Sędziowie więcej karnych dać nie chcieli, a Piotrovia z gry w drugiej połowie nie potrafiła pokonać bramkarek Niebieskich. Chorzowianki z kolei dorzuciły jeszcze dziewięć goli i spotkanie zakończyło się wynikiem 24:12.

Ruch dzięki zwycięstwu zrównał się liczbą punktów z Piotrcovią i dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu opuścił przedostatnie miejsce w tabeli. Do końca rundy play-out pozostały trzy spotkanie. Niewykluczone, że o tym, kto zajmie miejsce nakazujące rozegranie dwumeczu z wicemistrzem I ligi zdecyduje mecz Ruchu z Piotrcovią w ostatniej koleje w Piotrkowie Trybunalskim.

KPR Ruch Chorzów – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:12 (12:7)
Ruch: Wąż, Montowska, Karwat – Pieniowska 5, Jasinowska 5, Kempa 1, Lanuszny, Lesik 2, Grzyb 4, Migała 4, Masłowska, Sucheta 1, Salamon, Jovović 2
Kary: Pieniowska, Jasinowska x 2, Migała, Salamon
Karne: 2/4

Piotrcovia: Skuta, Jurkowska – Rol, Sobiński 1, Mielczewska, Waga, Wypych 6, Szafnicka 4, Sadowska, Krzysztoszek 1
Kary: Wypych, Szafnicka x 2