Piotrcovia bezpieczna, Ruch w barażach!

Piotrcovia Piotrków Tryb. pokonała KPR Ruch Chorzów i zapewniła sobie 10. miejsce na zakończenie rozgrywek PGNiG Superligi kobiet. Aspirujące przed sezonem do medali Niebieskie zagrają w barażach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Starcie w Piotrkowie Trybunalskim bezpośrednio decydowało o losach utrzymania na parkietach PGNiG Superligi. Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które w 6. minucie prowadziły 3:1. Z każdą kolejną akcją poziom zawodów wyrównywał się, a oba zespoły toczyły walkę bramka za bramkę. Do przerwy Niebieskie wygrywały 14:12, jednak tuż po wznowieniu gry inicjatywę przejęły podopieczne Henryka Rozmiarka. Piotrcovia za sprawą twardej gry w obronie przypieczętowała wygraną jeszcze przed końcowym gwizdkiem, najpierw uciekając na dwa trafienia przewagi (19:17), a następnie odskakując na sześć bramek (24:18).

Zwycięstwo Piotrcovia zawdzięcza świetnej postawie Joanny Wagi, która w całym meczu zdobyła 11 bramek. Dla chorzowianek to nie jest jeszcze koniec pełnego zawodu sezonu. By pozostać w gronie drużyn Superligi, piłkarki Zenona  Łakomego wygrać będą musiały baraż z wicemistrzem I ligi.

W drugim piątkowym spotkaniu zgonie z przewidywaniami zwycięstwo odniósł Start Elbląg. Zawodniczki Justyny Steliny, które utrzymanie w Superlidze zapewniły sobie już kilka tygodni temu, w ostatnim meczu sezonu podtrzymały dobrą passę i ograły Aussie Sambor Tczew 32:28. Świetne zawody rozegrała Edyta Szymańska (11 bramek), dzielnie wspierana przez Agnieszkę Wolską (7 trafień). Sambor spadł z ligi, wygrywając w całym sezonie ledwie trzy mecze.

Start Elbląg - Aussie Sambor Tczew 32:28 (17:16)
Najwięcej bramek: dla Startu - Edyta Szymańska 11, Agnieszka Wolska 7, Aleksandra Jędrzejczyk 5, dla Sambora - Justyna Domnik 7, Katarzyna Skonieczna 5, Justyna Belter, Magdalena Stanulewicz i Magda Krajewska po 4.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Ruch Chorzów 29:25 (12:14) Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Joanna Waga 11, Agata Wypych 5 , dla Ruchu - Karolina Jasinowska 6, Kinga Grzyb 5.