Nielba zdobyła Gdańsk. Wybrzeże w opałach (wynik)

W niedzielę pierwsze barażowe spotkanie o awans do PGNiG Superligi rozegrali piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk i Nielby Wągrowiec. Po tym meczu bliżsi gry w elicie są wągrowczanie.

Sławomir Bromboszcz

Pierwsze spotkanie barażowe na swoją korzyści rozstrzygnęli szczypiorniści Nielby Wągrowiec. Mecz niespodziewanie od początku toczył się pod dyktando spadkowicza z PGNiG Superligi. Podopieczni Pawła Nocha do szatni zeszli prowadząc aż siedmioma bramkami 14:7. Wygrana taką różnicą niemal przesądzałaby o losach barażowej batalii.

Druga połowa również rozpoczęła się pomyślnie dla gości. Nielba zdołała powiększyć prowadzenie do ośmiu trafień. Później jednak za odrabianie strat zabrali się szczypiorniści Wybrzeża. Ich ogromna determinacja zostaną wynagrodzona w 58 minucie, wówczas to zdołali doprowadzić do remisu. Ostatnie słowo należało do Nielby, która odniosła zwycięstwo 23:21.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w Wągrowcu w najbliższą sobotę. Wówczas rozstrzygnięte zostaną losy pierwszego etapu barażu o awans do najwyższej klasy rozgrywek.

Wybrzeże Gdańsk - Nielba Wągrowiec 21:23 (7:14)
Najwiecej bramek: Wybrzeże - Piętak 6, Nidzgorski 3, Rogulski 3, Abram 3; dla Nielby - Białaszek 9, Tórz 6.