Bundesliga: HSV lepsze od Lisów, 8 bramek Jaszki, 4 Lijewskiego

HSV Hamburg odniósł cenne zwycięstwo we wtorkowy wieczór, pokonując Füchse Berlin 28:25. Świetny mecz rozegrali Polacy - Bartłomiej Jaszka trafił osiem razy, a Marcin Lijewski cztery.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Dla berlińskich Lisów wtorkowe starcie w hamburskiej hali o2 World miało niezwykle istotne znaczenie w kontekście ich dalszej rywalizacji z SG Flensburg-Handewitt o miejsce premiowane występami w Lidze Mistrzów. Ekipa Dagura Sigurdssona by nadal liczyć się w walce, musiała wygrać na parkiecie rywala i początkowo wszystko szło po jej myśli. Końcówkę starcia koncertowo rozegrali jednak hamburczycy, zwyciężając ostatecznie 28:25.

Pierwsze minuty meczu to typowa gra bramka za bramkę. Jako pierwsi nieznaczną przewagę wypracowali sobie graczy HSV, w barwach których od pierwszej minuty dobre zawody rozgrywał Marcin Lijewski. W 14. minucie HSV wygrywało już 8:4, przed przerwą berlińczycy zdołali jednak zbliżyć się do swych rywali na dystans jednego trafienia (14:15).

Po zmianie stron przewagę z każdą kolejną minutą poczęli uzyskiwać goście z Berlina, którzy w 41. minucie wygrywali już 20:18 po trafieniu Bartłomieja Jaszki. "Baba" rozgrywał kapitalne zawody, nie tylko raz po raz trafiając do bramki rywali, ale także asystując kolegom z zespołu. Właśnie po jego podaniu Mark Bult wyprowadził w 50. minucie Füchse Berlin na prowadzenie 24:22.

Ostatnie dziesięć minut spotkania to jednak popis ekipy z Hamburga, która najpierw odrobiła dwie bramki straty, a następnie w ciągu kilku minut wypracowała trzybramkowe prowadzenie (27:24), głównie za sprawą dobrych interwencji Johannesa Bittera i nieomylnego w kontratakach Stefana Schroedera. Ostatecznie HSV wygrało 28:25, zbliżając się do Lisów na dystans jednego punktu.

Polscy szczypiorniści byli wiodącymi postaciami starcia w Hamburgu. Marcin Lijewski zdobył cztery bramki (4/9), będąc w gronie najlepszych strzelców swojego zespołu. Liderem Füchse był zaś Bartłomiej Jaszka, który jednak nie miał odpowiedniego wsparcia w kolegach z zespołu. Polak zdobył 8 bramek w 11 próbach.

Cień na wtorkowe starcie kładą wydarzenia z ostatnich sekund meczu, gdy Torsten Jansen uderzył głową Ivana Nincevicia. Chorwat natychmiast upadł na parkiet, tracąc przytomność. Więcej o tym wydarzeniu poniżej:

Karygodne zachowanie Torstena Jansena! Niemiec uderzył rywala, który stracił po tym przytomność (wideo)HSV Hamburg - Füchse Berlin 28:25 (15:14) Najwięcej bramek: dla HSV - Igor Vori 5, Stefan Schröder, Marcin Lijewski, Hans Lindberg, Domagoj Duvnjak - po 4; dla Füchse - Bartłomiej Jaszka 8, Torsten Laen, Mark Bult, Johannes Sellin, Konstantin Igropulo - po 3.