Scandinavian Cup 2013: Szwedzi blisko sukcesu

Reprezentacja Szwecji zrobiła duży krok w kierunku wygrania turnieju Scandinavian Cup. W swoim drugim meczu gracze Trzech Koron rozprawili się z drużyną Rumunii.

Kamil Kołsut
Początek spotkania był bardzo wyrównany, a długimi momentami lepiej na parkiecie prezentowali się podopieczni Elidora Voicy, wynik Szwedom trzymali jednak jeden z bohaterów meczu z Polakami Markus Olsson oraz 23-letni Martin Dolk. Głównie dzięki nim ekipa Oli Lindgrena i Staffana Olssona po kilkunastu minutach wyszła na dwubramkowe prowadzenie.

Rumuni nie zamierzali wyżej notowanym rywalom odpuszczać, od stanu 8:10, zaliczając... sześć trafień z rzędu. Pogromców gospodarzy do przodu pociągnęli bramkarze oraz rozgrywający Bogdan Criciotoui, dzięki czemu do szatni to ich zespół schodził z dwoma bramkami zaliczki.

Po przerwie Szwedzi ruszyli na parkiet naładowani pozytywnymi emocjami, błyskawicznie odzyskując prowadzenie. Reprezentanci Trzech Koron grali szybko i składnie, bramki zdobywając seriami. Już po kilkunastu minutach ich przewaga sięgnęła siedmiu goli, czego rywale do końca meczu odrobić już nie zdołali.

Rumunia - Szwecja 29:35 (17:15)
Najwięcej bramek: dla Rumunów - Bogdan Criciotoui 7, Mihai Asoltanei 5, Ionut Ramba 4; dla Szwedów - Markus Olsson 6, Anton Halen, Daniel Pettersson - po 5.